Azmin Güreşçisi

Küçükken, ayakları yeni yeni bedenini taşımaya başlamışken, hayat ona ilk darbesini vurdu.

Dünyayı, ailesini, araçları ilk kez tanımaya başlamıştı ki, merakla uzattığı eli birdaha hiç gelmemek üzere traktörün pervanesinde kalıverdi. 

Onun canı yanarken sanki ailesinin de canı gitmişti. 

Zamanla bu yaşama alışmaya başladı. Çok sevdiği ağabeyi de ona destek olmak çin kolları sıvadı. 

İlk güreşini ağabeyiyle birlikte saman yığınları arasında tuttu. 

Kimi zaman çamurda, kimi zaman otların arasında kimi zamanda fakir yuvalarında çok sevdiği ata sporunu yapmak için kolları sıvadı. 

Bedenleriyle birlikte güreşe olan tutkuları her geçen gün biraz daha büyüyen abi-kardeş adeta bu işi yapmak için dünyaya gelmişlerdi.

Ağabey, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne gelerek güreşini burada geliştirmeye karar verdi. Hemen arkasından kardeşini çağırdı.

Küçük kardeş, burayı o kadar çok sevdi ki, antrenmanlarının olmadığı günlerde bile okuldan çıkar çıkmaz spor salonunun yolunu tutuyordu. 

Gel zaman git zaman derken küçük kardeş büyüdü.

He güreş camiasının hem de diğer spor camialarının dikkatini üzerine çekti.

Bir elinin olmamasından dolayı birçokları ona başka sporla uğraşmasını tavsiye etse de o yılmadan usanmadan güreşle uğraşmaya devam etti.

Bu yürekli gencin adı Dilaver Edir. Geçtiğimiz aylarda Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün girişimleri ile Çankırı’da yapılan 13-14 yaş güreş grup müsabakalarına katılan bu genç, 15 ilin katıldığı şampiyonada kendisinden 10 kilo daha fazla olan akranlarını bir bir devirerek final oynadı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürlüğü, bu yürekli gencin arkasında durmaya devam ediyor. Bu gücün farkında olan Dilaver, adeta tırnaklarıyla kazıyarak güreşte yukarıya doğru tırmanmaya devam ediyor.

Yazar iletişim Bilgileri

Özgür ALANTOR

Yazarın Diğer Yazıları

Haber Yorum Ekle
Bu Yazıya İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Scroll To Top