Size veresiye yazan Ahmet Amcayı UNUTTUNUZ!

Çankırı’daki bir Sivil Toplum Kuruluşu, yapmış olduğu çalışmayla vatandaşları yerel esnaftan alışveriş yapmaya teşvik etmeyi planladı. Böylesi bir proje elbetteki güzel buna diyecek birşeyimiz yok. Ancak yapılan işleme baktığımızda bazı eksikliklerin, bilerek yada bilmeyerek yapılan bazı yanlışların olduğunu görüyoruz.


Olaylara ilk olarak şöyle başlayalım. Çok güzel bir proje ile karşımıza çıktınız. Böylesi bir çalışma başlatmadan önce basın mensuplarını davet etseydinizde bizler aracılığı ile kamuoyuna duyursaydınız iyi olmaz mıydı? Belki gazeteci arkadaşlarımızın fikirleri de sizlere yol gösterebilirdi.  


Projeyi tanıtırken gazetecileri çağırıp tanıtımını yapmayı unutmuş olabilirsiniz ama broşürleri dağıtırken, esnafa projenizi anlatırkende mi basın mensuplarını çağırmak aklınıza gelmedi? Bir gazeteci tesadüfen sizlere denk gelmese böyle bir çalışmadan belkide haberimiz bile olmayacaktı.


-Size veresiye yazan Ahmet  Amcayı UNUTTUNUZ!-


Çankırı’daki bir Sivil Toplum Kuruşu tarafından başlatılan ‘yerel esnaf yok olmasın’ çalışmasında vatandaşları bilgilendirmek adına birkaç çeşit el ilanı ve broşür bastırıldığını gördük. Ancak yapılan bu işlerin Çankırı’daki herhangi bir esnafa değil, Ankara’ya yaptırıldığını üzülerek öğrendik. Yapmış olduğunuz bu hareket kendinizle çelişmiyor mu? Sizlerinde dediği gibi “Size veresiye yazan Ahmet  Amcayı UNUTTUNUZ!”


Bununla kalmıyoruz hatalarımıza devam ediyoruz.  Esnafı bilgilendirmek için tek tek dükkanları geziyoruz. Gezdiğiniz esnafa Kastamonu’ya ait olan bir hediye verdiğinizi de ne yazık ki üzülerek öğrendik. Sanırım yine kendi projenizle çeliştiniz. Hani nerde kaldı yerel esnafa destek! Sizlerinde dediği gibi “Size veresiye yazan Ahmet Amcayı UNUTTUNUZ!”


Dağıtılan broşürlere, şöyle bir yazı yazılmış: “Kimi zaman anahtarınızı, kimi zaman çocuğunuzu emanet etmiştiniz yerel esnafa. İyi gününüzde, kötü gününüzde düğününüzde ve cenazenizde hep sizinle olan, ‘Üzerimde param yok, sonra versem olur mu?’ diyebildiğiniz yerel esnafa sahip çıkın.”


Ama yapılan hatalar sonucunda yerel esnafa sahip çık’a’madığınızı gördük.


Özetle, “Size veresiye yazan Ahmet Amcayı UNUTTUNUZ!”

Yazar iletişim Bilgileri

Ramazan Sarıcı

Yazarın Diğer Yazıları

Haber Yorum Ekle
Bu Yazıya İlk Yorum Yapan Siz Olun...
Scroll To Top