Yozgatlılar tek çatı altında toplandı

Çankırı Yozgatlılar Yardımlaşma Derneği açılışı bugün Cumhuriyet Mahallesi Park Sokak Atakoç Apt. No:7’de gerçekleştirildi.


Açılışa AK Parti Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Öztürk, Selahattin Akyurt, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Açılış konuşması yapan dernek başkanı Cemil Hatipoğlu, “Bizler bugün burada Çankırı ilinde bulunan tüm Yozgatlı hemşehrilerimizi bir araya getirerek bir birleri tanıması bir birleriyle kaynaşması sevinçlerimizi ve hüzünlerimizi paylaşmak amacı ile kurulmuş olan derneğimizin açılışı için bulunuyoruz” dedi.


Hatipoğlu, “İnsanın doğduğu yer değil doyduğu yerdir sözü ile yola çıkarak kurulmuş olan birliktelik ile Çankırı ilimize ve yaşayanlarına destek olmak en önemli vazifemizdir. Bu derneğimizin açılışında buraya gelen ve desteğini gösteren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


İl Müftü Yardımcısı Uğur Demirel’in duası sonrası açılış kurdelesi kesildi.Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top