Üst üste 6 ceza yedi

Çankırı'da üst üste 6 trafik cezası yiyen varandaş, cezaların iptali için dava açtı. 


Kentteki bir otelde aşçılık yapan Eyüp Ölmez'e  18 yıldır oturduğu Atatürk Bulvarı'ndaki Anıl Apartmanı'nın önüne otomobilini paralel değil de dik park ettiği için üst üste 6 trafik cezası kesildi. Cezaların 3 tanesinin kendisine tebliğ edilmesinin ardından otomobilini kaldırıma paralel park etmeye başlayan Ölmez, daha sonra gelen 3 cezanın ardından Çankırı Adliyesine giderek, cezaların iptali için dava açtı. 


Ölmez, gazetemiz muhabirine yaptığı açıkamada, 1998 yılından beri aynı yerde ikamet ettiğini kaydetti. 


Eve aynı anda gelen üç ceza ile şok olduğunu belirten Ölmez, "Eve aynı anda 3 ceza geldi. 3 ceza ile şok oldum. Arkasından 2 ceza geldi bir şey demedim, 1 ceza daha geldiğinde artık bu cezaların neden geldiğini araştırdım. Il emniyet müdürüne gittim, belediye başkanına gittim, trafik şube müdürüne gittim hepsinden aldığım cevap oraya artık tabela yapıldığı ve yan park edileceği yönündeydi. Evimin önüne dik park etmekten dolayı aynı yerde 6 tane ceza yedim." dedi.


Bölgeye yan park edileceği yönünde tabelanın yaklaşık 6 ay önce asıldığını ve uygulanmadığını savunan Ölmez, şunları söyledi:


"1998 yılından beri buradayım henüz  biz buraya arabayı hiç yan park etmedik. Yan park ettiğimizde 2. sıra parkı yüzünden acil durumlarda çıkamıyorduk zaten. Çankırı da park sorunu yıllardır var. Burada trafik devamlı bu şekilde. Bize bir otopark yeri göstersinler. Biz apartmanın etrafını 5-6  sefer tur atmadığımız müddetçe arabayı hiçbir şekilde park edemiyoruz. Arkamıza başka bir araç park etmesin çıkacağımız zaman kolaylıkla çıkalım diye dik park ediyorduk.  Tabela yaklaşık 6 ay önce konuldu ama kimse uygulamadığı ve uyarı yapılmadığı için bende dik koymaya devam ettim. Zaten dik park eden araçların arasına yan parketmemin mümkünatı yok. Bizi uyarsaları veya 6 ceza yerine 1 ceza gönderselerdi ben ona göre aracımın duruşunu değiştirirdim. Şimdi 6 ceza için 550 lira para ödeyeceğim." 


-Hayatındaki ilk ceza- 


Ehliyetini 2003 yılında aldığını kaydeden Ölmez, "6-7 senesi büyük şehirlerde olmak üzere 2003'ten beri ehliyetli aktif şoförüm. Bugüne kadar ne alkollü araç kullanmaktan, ne hız sınırını aşmaktan, ne kırmızı ışıkta geçmekten hiçbir ceza yemedim. Yayalara durur yol veririm. Çoğu araç basıp geçerken ben duyarlılık yaparım. Birkaç gün arayla peş peşe 6 trafik cezası yemek beni çok etkiledi." diye konuştu.


Ölmez, ceza dekontlarını alarak Sulh Ceza Mahkemesine itiraz davası açtığını belirterek, davanın biran önce sonuçlanıp verdiği 550 lirayı geri almak istediğini kaydetti.


Cezaların ardından yer buldukça aracını apartmanının önüne yan park ettiğini dile getiren Ölmez, "Yan park edince yanımıza başka araçlar park ediyorlar. O zamanda acil bir durumda çıkmamız çok zor oluyor. Geçen gün babamı acil olarak hastaneye götürmemiz gerekiyordu. Önümüze yan bir araç park edildiği için çıkamadık ve taksiyle hastaneye götürmek zorunda kaldık." ifadelerini kullandı.


Ölmez, bölgede birçok kişinin aynı sebepten trafik cezası yediğini dile getirdi. Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top