Tanklar Çankırı’da

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından alınan karar gereği Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda  bulunan, 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcısının yüklü  olduğu 4 tır Çankırı’ya ulaştı.


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe  girişiminin ardından alınan karar gereği, Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu  ve Eğitim Tümen Komutanlığı ile Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda  bulunan zırhlı araçların sevkiyatları başladı.


Tırların Ankara’dan çıkışı ve Çankırı'ya gelişi sırasında konvoy çevresinde güvenlik önlemi alınırken, konvoya askeri inzibat, jandarma ve emniyet trafik ekipleri yol boyunca eşlik etti. 


Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda da 4 tank ve 4 zırhlı  personel taşıyıcısının yüklü olduğu 4 tır, bu akşam saat 21:30 sularında Çankırı'ya geldi.


FETÖ'nün darbe girişiminin ardından alınan karar gereği, Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu  ve Eğitim Tümen Komutanlığı ile Mamak'taki General Eşref Akıncı Kışlası'nda  bulunan zırhlı araçların sevkiyatı kapsamında,  Etimesgut'tan 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcısının yüklü olduğu 6 tır  Şereflikoçhisar'a, Mamak'ta 4 tank ve 4 zırhlı personel taşıyıcısının yüklü  olduğu 4 tır ise Çankırı'ya ulaştı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top