Dünya çapında önemli ameliyat yapıyorlar

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Çankırı’nın adını dünyada duyurmaya devam ediyor. Üroloji Kliniği’nde 5 cm’lik mesane taşına, yeni alınan bir cihazla kapalı ameliyat yapan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen, yapılan ameliyatın dünya çapında önemli olduğunu söyledi.


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde operasyon ile ilgili düzenlenen basın toplantısına, Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen ve Ameliyathane sorumlusu Ali Osman Karacameydan katıldı.


İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, dünya genelinde önemli operasyonların Çankırı Özel Karatekin Hastanesinde özenle yapıldığını söyledi.


Potukoğlu, “Hastanemizde geçtiğimiz gün gerçekleşen operasyon, dünya üzerinde yapılmış 2.nci büyük ameliyattır. Böylesi önemli bir ameliyatı başarıyla yapan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen başta olmak üzere emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum. Bütün bu yapılanlar Çankırı’nın adını, Çankırı’nın sağlık alanında kalitesini bir adım daha ileriye taşıyor. Dünyayla boy ölçüşecek bir operasyon yaptık” açıklamasında bulundu.


Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen de konuyla ilgili şunları kaydetti:


“Geçtiğimiz hafta 21 yaşında bir erkek hasta testis çevresindeki şişlikle ilgili şikayette bulundu. 16 yıllık meslek hayatımda görmediğim bir vakaydı. 20 cm ölçüsünde 1800 gram civarında bir kitle ile karşılaştık. Bu operasyonu Çankırı’da yapmak zordu. Ama biz ekibimiz ve anestezi uzmanlarımızla görüşerek bu operasyonu Çankırı’da yapma kararı aldık. Hastamızın testisinde bulunan kitle bugüne kadar 40 farklı hastada yaklaşık 15 cm civarında bir kitle iken, bize başvuran hastamızda kitle 20 cm idi. Kitleyi başarılı bir operasyonla çıkarttık. Hastamız ertesi taburcu oldu.” şeklinde konuştu.


Dilmen, hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ederek “Bu yaptığımız iş marifet işinden çok ekip ve ekipman yardımı ile olan bir iştir. Ben hekimliği yapıyorum. Ama ekip ve elimizde ekipman olunca daha iyi sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu yapmış olduğumuz dünya çapında çok önemli olan başarılı ameliyatımız da bunun bir göstergesidir. Çankırı’da böylesi operasyonları yapabilmek benim için bir gururdur” dedi.


Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı da amaçlarının ticari değil hizmet olduğunu söyledi.


Kayabaşı, “Hastanemizin politikası ticari değil, hizmet, kalite, konfor, memnuniyettir. Biz bu politika doğrultusunda Çankırı’ya ve Çankırılıya hizmet ediyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. İmkanlar elverdiği sürece de devam edeceğiz. Yatırımlar gerçekleştirip, teknolojimizi güçlendiriyoruz. Ankara’nın yükünü hafifletip, Çankırılının Ankara’da mağdur olmamasını amaçlıyoruz. Biz hizmet aşkıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top