Alaçat köyünün ilk şehidi

Hakkari'nin Ağaçdibi köyü kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Hüseyin Efe’nin (24) Çankırı’nın Alaçat köyündeki babaevine acı haber ulaştı.


Hakkari'nin Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Şehitlerden birinin Çankırı Merkez Alaçat Köyü nüfusuna bağlı Hüseyin Efe olduğu öğrenildi.


Efe'nin, Alaçat köyündeki baba evine gelen askeri yetkililer, aileye acı haberi verdi. Olayın duyulmasının ardından Efe ailesinin yakınları da eve geldi. Şehit evinin girişine büyük Türk Bayrağı da asıldı.


Şehit Efe, yarın (18.09.2016 Pazar) Çankırı Merkez Alaçat köyünde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği açıklandı.


-Alaçat köyünün ilk şehidi-


Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Hüseyin Efe’nin Alaçat köyünün ilk şehidi olduğu da öğrenildi. 


-Köyündeki bir düğün iptal edildi-


Alaçat köyünde ise aynı dakikalarda bir düğün vardı. Mehmet ve Türkan Ceylan çifti, düğünlerini şehit haberinin alınması üzerine iptal etti. Düğün sahibi Mustafa Ceylan yaptığı açıklamada, “Bugün benim oğlumun düğünü vardı. Ancak en yakın komşumuz olan Mustafa ve Ayşe Efe çiftinin çocukları olan Hüseyin Efe’nin şehit haberini aldık. Böyle bir durumda düğün yapmak doğru olmazdı ve düğünümüzü iptal ettik.” diye konuştu. 


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top