Çankırı'da yaşayan Ahmet Küçükoğlu, çok sevdiği tavuklarını traktör römorkuna yaptığı kümesle gittiği her yere götürüyor.

Tavuklarını yaz kış yanından ayırmıyor

Çankırı'da yaşayan Ahmet Küçükoğlu, çok sevdiği tavuklarını traktör römorkuna yaptığı kümesle gittiği her yere götürüyor.

Kışı Çankırı'da, yazı da merkeze bağlı Tuzlu köyünde geçiren Küçükoğlu, tavuklarını yanından hiç ayırmıyor. Küçükoğlu, kümesi yazın köye taşıyor, kışın da evinin bulunduğu apartmanın yanına yerleştiriyor.

Küçükoğlu,  yaptığı açıklamada, yazları köyde çiftçilik yaptığını belirterek, "Havaların ısınmasıyla kümesi traktörün arkasına bağlayıp köye gidiyoruz. Köyde çiftçilik yapıyorum. Kümesimiz ve tavuklarımız yaz boyu köyde kalıyor" dedi.

Çocukların okulu nedeniyle eylülün sonlarına Fatih Mahallesi'ndeki evlerine döndüklerini anlatan Küçükoğlu, "Okulların başlaması nedeniyle köyden toplanıp tekrar Çankırı'ya dönüyoruz. Yine traktörümün arkasına bağladığım kümesimi yaşadığımız apartmanın yan tarafında bulunan araziye yerleştiriyorum. Kümeste hayvanların hayatını sürdürebilmeleri için her şey mevcut" diye konuştu.

Tavuklarını çok sevdiğini vurgulayan Küçükoğlu, şunları kaydetti:

"29 tavuğum ve 2 horozum var. Hepsi kümeste yaşıyor. Onları köyden getirdiğim doğal yemle besliyorum. Günde 1 ya da 2 saat kadar dışarıya çıkartıyorum. Boş arazilerde dolaşıp güneş görmelerini sağlıyorum. Köpekler tavuklarıma zarar verdiği için tavukların başında duruyorum. Onları biraz dolaştıktan sonra tekrar kümese yerleştiriyorum. Yola çıkıp araçların zarar vermemesi için elimden geleni yapıyorum. Bu iş sevmeden olmaz. Tavuklarımı çok seviyorum bu nedenle yaz kış yanımda taşıyorum."

Küçükoğlu, çocuklarının kümeste tavukları izlemeyi çok sevdiğini sözlerine ekledi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top