Soğuk havaları sağlıklı atlatma tüyoları

Çankırı’da aktarlık yapan Yaren Bitki Baharat İşletme Sahibi Metin Ekizceli, kış mevsimi ve soğuk havalardan dolayı vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.


30 yıldır aktarlık yaptığını söyleyen Ekizceli,  Kış mevsimi nedeniyle vatandaşların vücut dirençlerini artırması ve hastalığa yakalanmaması için önerilerde bulundu. Ekizceli, vatandaşlara ada çayı, ıhlamur ile içerisinde zencefil, zerdeçal ve karanfil gibi malzemeler bulunan olan atom çayı olarak da bilinen kış çayını öneriyor.


Ekizceli, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, “Kış gününde bağışıklık sistemini güçlendirmek adına ilk önce çocuklar için arı sütü-polen karışımı macunlar, yetişkiler için de ıhlamur, adaçayı, ayva yaprağı, gülhatmini önerebilirim. Bu doğal malzemeler bağışıklık sistemini güçlendirmek için birebirdir. Ayrıca, keçiboynuzu (harnup) pekmezini tavsiye ederim. Kışın bunlar kullanılabilir.” ifadelerini kullandı.


Üst solunum yolu sağlığı için de tasiyelerde bulunan Ekizceli, “Çin yağı ve okaliptüs yağı, üst solunum yolları için birebirdir. Herkese bunları kullanmasını tavsiye ederim.” şeklinde konuştu.


Ekizceli, kullandığı ve satışını yaptığı ürünlerin tamamen doğal olduğunu vurgulayarak, “Ürünlerimizin hepsi doğal. Sağlık Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  tarafından Çankırı’da seçilmiş aktarız. Ürünlerimizin hepsi de bakanlık onaylıdır.” ifadelerine yer verdi.


Vatandaşlara, aldıkları ürünleri nasıl kullancaklarını da açıkladığını söyleyen Ekizceli, “İşyerimize gelen vatandaşlarımıza ihtiyacı olan ürünlerimizin kullanımını, nelere iyi geldiğini anlatıyoruz. Bizim satışımızdan çok vatandaşın sağlığı bizler için çok daha önemli.” dedi.


Yaren Bitki Baharat İşletme Sahibi Metin Ekizceli bitkilerle şifa dağıtmakla kalmıyor, iş yerine gelen herkese ücret almadan “Kış Ihlamuru ve Meşhur Metin Efendi Kahvesi” de ikram ediyor.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top