Kaman, yaşanan süreci değerlendirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmeler sonrasında AK Parti Çankırı İl Başkanlığı görevini sürdürecek olan Celal Kaman düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kaman, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şahsımla görüşmüş gerekli istişarelerimizden sonra da yeni dönemde tekrar görevimin başında olmamı takdir ve taltif etmişlerdir. Bu takdir ve taltif benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğu gibi büyük bir de sorumluluk taşımaktadır.” dedi.


AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, parti binasında basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Basın toplantısında İl Başkanı Kaman’a İL Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ve partililer eşlik etti. Kaman il başkanlığı sürecinde başarılı işlere imza attıklarının altını çizdi.


Daha önce aday olmayacağını açıkladıktan sonra yaşanan süreci anlatan Kaman, “Sizlerin de an be an takip ettiğiniz yakın zamanda yaşadığımız süreçten de bahsetmeden elbette olmaz; Bundan tam 1 ay önce 15 Eylül günü Genel Merkezimizle yaptığımız görüşme sonrasında önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz kongremizde aday olmayacağımı yaptığımız İl Danışma Meclisi toplantısında açıklamıştım.  Konuşmamın ilk başında tam olarak ‘aday olmayacağım’ dememe rağmen maalesef bu durumu sözde kendilerince algı operasyonuna alet etmeye çalışanlar istifa ettiğimi, görevden alındığımı birkaç gün içinde atama yapılacağını belirtilen yazı ve söylemlerde bulunan sizlerin de bildiği birçok kişi oldu. Sabırla ve metanetle görevimizi hiçbir şekilde aksatmadan yerine getirmeye devam eden şahsım ve teşkilatım maalesef bir kısım sözde medya tarafından görmezden gelinmeye çalışıldığı gibi aksine karalama ve iftira dolu yayınlar yapmayı kendilerine görev kabul ettiler.” şeklinde konuştu.


- Siyaset ahlak dışı yalanla dolanla yapılacak bir şey değildir-


Kaman, siyasette rekabetin olabileceğini ancak yalana, dolana ve karalamalara tahammül edemediğini belirterek, “Şahsım hakkında akla hayale gelmeyecek karalamalar ve iftiraların gerçek olmadığı ve amacı bugün çok daha iyi anlaşılmış olup hepinizin de bildiği gibi hemen çark etmeye başlamışlardır. Şunu özellikle belirtmek isterim ki; siyaset içerisinde her türlü rekabet elbette olabilir demokratik hakkını herkes kullanabilir bir yerlere elbette aday olabilir veya olmak isteyebilir. Bunu tamamen siyasi olgunluk içerisinde karşılayabilecek kadar siyasi geçmişimin olduğunu sanırım hepiniz bilmektesiniz. Ancak siyaset ahlak dışı yalanla dolanla kiralık veya satılık kalemlerle dizayn edilebilecek bir şey değildir. Hak mutlaka yerini bulur adalet mutlaka tecelli eder. Şahsım ve dolaylı olarak partimize yönelik bu saldırılar hakkında yasal işlemler mutlaka yerine getirilecektir.” ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yaptıklarını söyleyen Kaman, “Sizlerin de takip ettiğiniz gibi geçtiğimiz hafta İl Başkanı adaylığı için Genel Merkezimize götürülen arkadaşlarımız olumsuz sonuçla dönmüşler, bir önceki gün de yine adaylar genel merkezde bulunmuşlar ve mülakata girmişlerdir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan şahsımla görüşmüş gerekli istişarelerimizden sonra da yeni dönemde tekrar görevimin başında olmamı takdir ve taltif etmişlerdir. Bu takdir ve taltif benim için büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğu gibi büyük bir de sorumluluk taşımaktadır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.


Kaman, AK Parti’nin kendileri için bir dava olduğunu ve başarılı çalışacaklarının altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “AK Parti bir davadır. Diğer oluşumlar gibi basit çıkarların karşılığının bulunabileceği bir teşkilat değil aksine kendinden ödün verecek gerektiğinde her türlü fedakarlığı yapabilecek dava erlerinin buluştuğu bir teşkilattır. Elbette bu davadan nemalanmaya çalışanlar olacaktır, ancak bizler buna engel olmak için AK Partimizi her türlü saldırılardan korumak için canla başla çalışmaya ilk günkü azim ve kararlılığımızla devam edeceğiz. Bu yaşadığımız süreç tam anlamıyla bir nöbet değişimi sürecidir. 2017 yılı içerinde son değişiklikleri de katarsak 50’nin üzerinde İl Başkanı değişmiş ve yeni dava arkadaşlarımız görevlerine başlamıştır.


Liderimiz Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve taltifleri şahsım için büyük bir gurur kaynağıdır. Liderimizin öncülüğünde kurulan partimizin kuruluşundan bugüne kadar her zaman davanın bir şekilde içinde yer almaktan da ayrıca gurur duymaktayım. Bu durum dün de böyleyi bugün de böyle ve bundan sonra da böyle devam edecektir. Geçtiğimiz dönemde yakaladığımız başarıları daha da üst seviyelere çıkarabilmemiz için gerek daha önceki gerekse yakın zamanda elde ettiğimiz siyasi tecrübelerimiz ışığında yeni teşkilatlarımızı oluşturup her zaman yaptığımız gibi durmadan yolumuza devam edeceğiz.


Yakın zaman içerisinde ve belki de birkaç gün içinde Kongre tarihlerimizi belirleyip kongrelerimizi tamamlayarak 2019 yılında gerçekleştirilecek olan seçimler için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda tarihlerimiz kesinleştiğinde yine sizlere ayrıca bilgiler ulaştırılacaktır.


Bizler hiçbir zaman görevlerimizi aksatmadan çalışmalarımıza devam ettik bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Bu süreçte davaya sadakat bilinciyle çalışarak yanımda olan tüm Teşkilat mensubu kardeşlerime ilimizde mevcut hemen hemen tüm STK Yönetici ve mensuplarına ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.


-YOLU DOĞRU OLANIN, YÜKÜ AĞIR OLUR-


Bizler yükümüzün ağırlığının bilincindeyiz ve dolayısıyla yolumuzun doğru olduğuna kaniyiz. Hayatım boyunca ve siyasi hayatımın her döneminde asla doğruya yanlış, yanlışa doğru demedim, bundan sonra da asla demeyeceğim. Davama inandım ve inandığım dava için asla küsmeden asla yılmadan sadakatle ve şuurla davanın içinde oldum. 2001 yılında partimizin kuruluşunda Kurucu Liderimiz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğim sözün hala arkasındayım ve asla bu sözden bir adım geri atmayacağım. Herkes bilmeli ki; bu dava küçük şahsiyetlere teslim edilebilecek bir dava değildir, bu şahsiyetlerin amacı küçük çıkarlar dahi olsa asla içimizde barındırılmayacaktır. Gerek şahsıma gerekse şahsımın üzerinden örtülü bir şekilde perde arkasından partime saldıranların ve arkalarına aldıkları sözde destekçilerinin farkında olduğumuzu ve bu durumun gerek Genel Merkezimizce ve gerekse Genel Başkanımızca da bizzat takip edildiğini ve bu saldırılara asla müsaade edilmeyeceğini bilmenizi isterim.


Aldığımız yükün ağırlığı yolumuzun doğruluğundandır, bizler hiçbir zaman yılmadan yorulmadan ilk günkü aşkla ve heyecanla durmak yok yola devam düsturumuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Rabbim bu davada bizleri mahcup etmesin Yar ve yardımcımız olsun.


Bir kez daha buradan sizlerin aracılığıyla yeniden İl Başkanlığına atanmam vesilesiyle tüm iletişim kanallarıyla ve bizzat ziyaretlerle tebrik ve başarı dileklerini sunan tüm hemşehrilerime ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top