29 Ekimi coşkuyla kutladılar

Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü öğrencileri Cumhuriyetimizin 94. Yılını coşkuyla kutladı. Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü’nde gerçekleştirilen program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü Müdürü Faik Ünsal Dilekçi açılış konuşması yaparak Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajlarını iletti.


Okul Müdürü Dilekçi, “Ulus olarak büyük bir zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşı’mızı Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 94 yıl geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple bu çok önemli ve anlamlı günde hepinizi büyük bir içtenlikle kutluyorum. Hedefi en baştan tam bağımsızlık olan Mustafa Kemal Atatürk, bu hedefe ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini öngörmüştür.  Unutmayınız ki cumhuriyet ülkemizde ilan edildiği tarihten itibaren halkımızın en büyük güvencesi olmuş, bugün bizlerin yarın gelecek nesillerimizin en büyük güvencesi olmaya devam edecektir. Bu yüzden cumhuriyetimize sahip çıkmak ve varlığının devamlılığını saplamak hepimizin asli görevi olmalıdır. Hepinizin bayramı kutlu olsun.” dedi.


Yapılan konuşmanın ardından 3-A sınıfı öğrencisi Deniz Kayra Evci ve Naz Ayçiçek “Cumhuriyet” adlı şiiri okudu. Ardından okul öncesi öğrenciler tarafından “Cumhuriyet” adlı şarkıyı söyledi. Mavi sınıf okul öncesi öğrencileri, “Cumhuriyet Çocuğuyuz” adlı şarkıyı, 4-A sınıfı öğrencilerinden İrem Mahmut da “29 Ekim” adlı şiirini okudu. Daha sonra 5 ve 6. Sınıf öğrencileri zeybek oynadı.


6-A ve 7-A sınıfı öğrencileri ise “Cumhuriyeti Nasıl Kurduk?” adlı oratoryo sergiledi. 5-A sınıfı öğrencilerinden Berat Özenç de “Bugün” adlı şiiri, 8. Sınıf öğrencileri toplu halde İstiklal Marşı’mızı okudu. Okul Müzik Öğretmeni Gözde Tosyalıoğlu eşliğinde öğrenciler hazırladıkları koroyu seslendirdi. Program tüm katılımcıların 10. Yıl Marşı’nı okuması ile sona erdi.


Gerçekleştirilen programa Bahçeşehir Koleji idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top