Potukoğlu güven tazeledi

AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi dün Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye tek liste halinde giren mevcut başkan Potukoğlu yeniden Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi. Kongreye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yanı sıra AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, İGM üyeleri, MHP İl Başkanı Hidayet Çelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, STK temsilcileri, AK Parti teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı.


Divan oluşturulduktan sonra saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mız okundu. Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu AK Parti’nin asırlar önce başlayan kutlu bir yürüyüşün mirasını omuzlarında taşıyan parti olduğunu söyledi.


Potukoğlu, partilerinin bir davasını olduğunu aktararak, “Bu dava şahsı hırsları, kibri, nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı, başkasının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış tertemiz bir davadır.” şeklinde konuştu.  Potukoğlu, teşkilatlara teşekkür ederek sözlerine son verdi.


AK Parti İl Başkanı Celal Kaman da bugüne kadar görev yapan teşkilat görevlilerine teşekkür etti. Kaman, partilerinin Çankırı ve ülke genelinde oy oranını artırdığını ve buna bağlı olarak rekorlar kırarak dereceler yaptığını ifade etti. Kaman, “Allah’ın izniyle teşkilatlarımızla bayrağı daha yükseklere getireceğimize inanıyorum. Böyle bir teşkilata mensup olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.


Belediye Başkanı İrfan Dinç  ise davaları için koşturmaları gerektiğini söyleyerek, “Liderimizin göstermiş olduğu 2023 ile 2071 hedefleri bizim için çok önemlidir. Bize gösterilen hedefe hep birlikte birlik, beraberlik, huzur içerisinde koşmak zorundayız. Bu davada bulunan herkes için bu bir mecburiyettir.” ifadelerini kullandı.


Çankırı’nın artık büyük şehirler ile yarıştığını belirten Başkan Dinç, “Göreve geldiğim günden beri Çankırı’mız şehirler ile adeta yarışıyor. Şehirler yarışında geri kalmamak ve ön saflarda tutmak adına yüzlerce proje gerçekleştirdik. Şehirler yarışında Anadolu’nun bu şehrini asla geri bırakmadık.


Bir çok projemiz sadece Türkiye’de değil dünyada ses getirdi. Dünyada ses getiren çok kısıtlı imkanlarla projelere imza attık. Şehirde el atmadığımız hiçbir nokta yok. Şuanda 284 konut kale altında, 286 konut tuzlu bağlarında, 360 konut tuzlu bağlarında sahipleri içerisinde oturuyor. 570 konut tuzlu bağlarında yıl sonunda teslim edilecek yine 502 konut kale altında yıl sonunda teslim edilecek. Kale altındaki kentsel dönüşüm projemizin 400 konutuyla ilgilide hak sahipleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Şuan itibariyle TOKİ ile birlikte 2400 konutu planladık.” açıklamasında bulundu.


Başkan Dinç yaptığı ve yapacağı projelerden bahsederek konuşmasını noktaladı.


-Siyaset üst üste koyma sanatıdır-


Siyasetin üst üste koyma sanatı olduğunu aktaran AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, “Biz siyasetçiler olarak koltuğa yapışmamalıyız Siyasetin hakkını verebilmek için çalışmalıyız. Siyaset üst üste koyma sanatıdır, aşağıya aşağıya inme işi değildir. Eğer sizden 'Allah razı olsun' denebiliyorsa oranın hakkını veriyorsunuz demektir" dedi.


Milletvekili Filiz, Çankırı’da işsizliğin belini kırdıklarını dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çankırı’ da işsizliğin belini kırdık. TÜİK rakamlarına göre Çankırı, Kastamonu ve Sinop işsizlikte 6.8 diyor yani Türkiye de işsizlik 10.8, 11, 12 civarında iken bu 3 ilde 6.8 dir. Ama Çankırı tek başına işsizlik oranı sorulduğu zaman emin olun bu rakam sıfırdır. İşe girmek isteyen kişilere hemen iş bulabiliyoruz. İşe girecek adamlar bulamıyoruz. Yani adam bulamıyoruz adam çalıştıracak. Bize dışarıdan çalışmak üzere adamlar geliyor. Bizim bir hedefimiz var. Bu memlekette üretime dayalı yani boş binalara dayalı hizmet değil. Bu binalarda oturan kişilere ekmek vermeye dayalı sanayi yatırımları getirdiğimiz zaman bu memlekette işsizliği bitirdiğimiz zaman hayır duasını alacağımıza inandık. Bu istikamette adımlar attık. Ve atmış olduğumuz bu adımları gördük ki şuan da 3 tane fabrikada toplam 2 bin 400 kişi çalışıyor.”


Çankırı'ya eski para ile 2 katrilyonlu yatırımın yapıldığını dile getirerek konuşmasına başlayan AK Parti Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, önemli yatırımlarında hayata geçirilmeye devam ettiğini bunlardan en önemlisinin Kızlaryolu barajı olduğunu aktardı. Milletvekili Akbaşoğlu Kızlaryolu barajının yakın bir zamanda temelinin atılacağını da aktardı.


Akbaşoğlu, 2002 yılından bugüne kadarki AK Parti sürecine de değinerek, "Millete hizmet etmek amacıyla tüm gücümüzle gayret ediyoruz. Fakat biliyorsunuz 15 Temmuz'da hain bir darbe girişimi yaşandı. yüzlerce şehit verildi. Çankırı'da en fazla şehit veren iller arasında. Demokrasinin ve milletimizin bekası için canlarını siper eden aziz şehitlerimizden Allah arazı olsun" dedi.


-Çankırı ile gönül bağımız çok güçlü-


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Çankırı’da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaranlar diyarı, Şehitler diyarı Çankırı'da olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ankara demek Çankırı demek bizim için. Gönül bağımız çok güçlü Çankırılı vatandaşlarımızla.  İyiki de bugün buradayım." dedi.


AK Parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yaptığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, teşkilatın en alt kademesiyle başlayan sürecin bugün Bakanlık olarak devam ettiğini söyledi.


"AK Parti ile birlikte karanlık günlerin etkisi geride kaldı" diyen Sarıeroğlu, "Kendine yetmeyen bir ülke, emeklisine maaşlarını ödemeyen bir ülke, itibarını kaybetmeye başlamış bir ülke konumundan şu anda çok daha iyi noktadayız. Allah gücümüze güç katsın birliğimizi daim etsin. Milletimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 16 yıldır bunun için uğraşıyoruz. Ama bu uğraş içinde önümüze engeller de çıkarıyorlar.  Çalışmalarımızı engellemek isteyenler oldu bu planların hiçbiri tutmadı. Partimizi kapatmak istediler, cumhurbaşkanımızı seçmek istedik buna engeller çıkardılar.  Gezi olayları 17-25 aralık süreçlerini yaşadık. Ne zaman büyük işler yapmaya çalışsak önümüze engeller çıkarıldı. Hepsinin üzerinden de milletimizin desteği ve milletimizden aldığımız güçle üstesinden geldik. İlk günkü aşkla azimle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.


-Çankırılı vatandaşlarımız Ankara’da da sokaklardaydı-


Bakan Sarıeroğlu, Çankırılı vatandaşların 15 Temmuz gecesinde Ankara’da da sokaklarda olduğunun altını çizerek, “15 Temmuz gibi hain bir girişimle başka bir ülke karşılaşmamıştır. Allah Çankırılı hemşerilerimizden de razı olsun. 1 saat içinde Çankırı da 25 bin kişinin meydanda toplandığını biliyoruz Ankara'da da tüm Çankırılılar sokaklarda meydanlardaydı. Canlarını siper ettiler. Bunları başka ülke yaşayamaz. O gece 2. Kurtuluş savaşını yaşadık. İnsanlar akın akın sokaklara koştu. Tüm Şehitlerimize rahmet gazilerimize şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.


-Çıldırmaya devam edecekler-


Ülkemizin 5.2 oranında büyüdüğünü ve diğer ülkerin büyüme karşısında çıldırdığını aktaran Bakan Sarıeroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu anda 5.2 oranında büyüme oranına sahibiz. 15 Temmuz gibi bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Ekonomik olarak ülkemize zarar vermek için farklı girişimlerle de karşı karşıyayız. Sınır güvenliğimizi sağlamak için, ülkemizin bütünlüğünü sağlamak için operasyonlar yapıyoruz. Hain PKK ile mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Diğer taraftan bu kadar mücadeleye rağmen birlik beraberlik içinde  ülkemizin daha da kalkınmasına katkı sağlıyoruz. Büyümemizi de sürdüreceğiz. Şu an bütün dünya ülkeleri şaşkınlık içinde. ‘Bu nasıl olur?’ diye. Bizim yaşadığımız bu süreci inanın herhangi bir başka ülke yaşasaydı ayağa bile kalkamazdı.  Öyle bir milletiz ki asla bizi yıldıramıyorlar. Asla bizi hedefimizden vazgeçiremiyorlar bu yüzden çıldırıyorlar. Ne yapacaklarını bilemiyorlar.  Çıldırmaya ne yapacaklarını bilememeye devam edecekler. Çünkü biz geçmişi ile tarihi ile yaşadıkları ile hem kadim bir medeniyetin çocuklarıyız hem de çok güçlü bir ecdadın ruhunu taşıyan evlatlarıyız. O ruh hala canlı. Daha çok çalışacağız daha çok gelişmek için elimizden gelen çabayı ortaya koymaya  devam edeceğiz.”


-Taşeronları ilgilendiren çalışma tamamlanıyor- 


Bakan Sarıeroğlu, taşeronların yaşadığı sorunlarla ilgili çalışmaların yıl sonu tamamlanacağını belirterek, “Biliyorsunuz taşeronla ilgili bir süreç var. Göreve geldim taşeronla ilgili kardeşlerimizin ihtiyaçlarını taleplerini biliyorum.  Bu konu ile ilgili konuyu farklı yerlere çekmeye çalışan kesimler var. Hiç onlar bu gayretleri bir kenara bıraksınlar. Sayın başbakanımız grup toplantısında açıkladı. İnşallah bu sene bitmeden taşeronla ilgili çalışmalarımızı tamamlayacağız.” açıklamasında bulundu.


Bakan Sarıeroğlu engelliler ile ilgili çalışmalardan bahsederek 5 bin engellinin kamuda istihdam edildiğini ve verdikleri sözlerin yerine getirildiğini ifade etti.


-Çankırı'dan gerçekten  memnuniyet duyuyoruz- 


Çankırı’nın büyüme oranı üzerinde büyüdüğünü vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, “Bir diğer önceliğimiz istihdam. 5.2 oranında büyüme oranına sahibiz. Bu gelişmenin istihdama tam yansıması için çalışacağız. Çankırı'dan gerçekten memnuniyet duyuyoruz.  Çankırı 5.8 oranında büyümüş. Önemli bir artış.  Çok ciddi bir performans sağlamış durumda.” diye konuştu.


Bakan Sarıeroğlu 2002 yılında 20 bin kişinin işe yerleştirildiğini bugün ise bu rakamın 900 bine çıktığını söyledi.


6,5 milyon kişinin işgücü piyasasına girdiğini belirten Bakan Sarıeroğlu, “Son 10 yılda 8 milyon kişi işgücü piyasasına girmiş. Bunun 6,5 milyonuna iş bulmuşuz 3.5 milyonu da kadın. Bu rakamlar neredeyse bir Avrupa Birliği ülkesi nüfusuna denk geliyor. Bu bir başarıdır. Türkiye'nin başarı hikayesidir. Bu rakamlarla ilgili bazı manipülasyonlar yapılmaya çalışılıyor. Kim nederse desin rakamlar nettir. Türkiye son 10 senede 6.5 milyon kişiye istihdam sağladı. İstihdam seferberliği kapsamında 1.3 milyon kişiye son 1 yılda iş imkanı yaratmıştır. Ne derlerse desinler bu yerilecek değil alkışlanacak bir performanstır. Dünyanın örnek aldığı bir başarı hikayesidir.” ifadelerini kullandı.


 -Çankırı 5 Milyar TL yatırım aldı-


"Çankırı 5 milyarlık bir yatırım almış 10  yıl içinde." diyen Sarıeroğlu, "2002 yılından önce 2 ambulans varmış bugün 18 e ulaşmış. Fabrikalar, çalışmalar, yollar, hastaneler yapılmış.  Hizmetlere devam edeceğiz. Ankara'daki vatandaşlarımız içinde önemli olan Esenboğa Şabanözü yolu. Yatırım planına alındı yapılıyor. Güçlü vekillerimiz var Ankara'da.  Bizlerin başımızın tacı vekillerimiz. Onlarla birlikte  Ulaştırma bakanımızla görüşüp bu yolun bölünmüş yol şeklinde yapılması için üzerimize düşeni yapacağız. Vatandaşlarımız daha rahat yolculuk etsin diye. Ben bugün burada 2019’un ışığını aldım. İnşallah Çankırı ilk 3 e de girecek gibi. Üzerimize ne düşerse bizler Çankırı'nın emrindeyiz hizmetindeyiz." dedi.


Yapılan konuşmaların ardından Bakan Sarıeroğlu’na partililer tarafından çeşitli hediyeler verildi. Gerçekleştirilen kongrede de tek liste halinde seçime giren Mustafa Potukoğlu güven tazeleyerek yeniden AK Parti Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi. Kongre sonrası Bakan Sarıeroğlu esnaf ziyareti yaptı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top