Çankırı Müzesi'ne hayran kaldılar

Çankırı Mehmetçik İlkokulu, öğrencilerinin okul dışındaki vakitlerini farklı sosyal ve kültürel aktivitelerle de dolu dolu yaşatıyor. Bu kapsamda Mehmetçik İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri tarihi ve kültürel değerlerin sergilendiği Çankırı Müzesi’ni ziyaret etti.


Mehmetçik İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri öğretmenleri Mesut Tokgöz idaresinde Çankırı Müzesi’ni ziyaret etti. Müze Araştırmacısı Mikail Nazlı rehberliğinde Çankırı tarihi hakkında bilgi alan öğrenciler merak ettiklerini hem görme hemde dinleme fırsatı buldu.


Öğrencilere müze hakkında bilgi veren Müze Araştırmacısı Mikail Nazlı, “Bu müzede Çankırı ve yakın bölgesinde geçmişten günümüze uzanan dönemlerde yaşamış, toplumların sergilenen eserlerine dayanılarak kültürleri hakkında temel bilgiler edineceksiniz. Arkeoloji ve Etnografya  bölümlerinde sergilenen eserlerin yanı sıra Çorakyerler Fosil Lokalitesi’nde yapılan kazılardan çıkarılan Geç Miyosen Dönemi’nin 8 - 8,5 milyon yıllık büyük omurgalı fosilleri de bu topraklardaki geçmişe ait yaşam izlerine ilişkin bilgileri sunmaktadır. Müze Doğa tarihi, arkeoloji ve etnografya bölümlerinden oluşuyor.” dedi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top