Başbakan Yıldırım Çankırı'da

AK Parti Çankırı 6. Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Çankırı’nın desteğini  her zaman arkamızda hissettik. Çankırı’yı ihmal etmedik. 15 yılda güzel Çankırı’mızda 8.5 milyarlık yatırım ve destek sağladık Türkiye’de işsizliğin en az olduğu İl Çankırı’dır.” dedi.


AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi dün Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nda Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre sonrasında tek liste ile seçime giren Celal Kaman yeniden başkan seçildi. Büyük güvenlik önlemlerinin alındığı kongreye Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Çorum Milletvekili Salim Uslu, Uşak Milletvekili Alim Tunç, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Belediye Başkanı İrfan Dinç, eski milletvekilleri, belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.


Divan başkanlığına Uşak Milletvekili Alim Tunç, üyeliklere Hacer Rukiye Yıldırım, Koray Erdoğan, Menekşe Erciyes ve Mert Korkmaz'ın seçildiği kongrenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Kongreler bir yenileşme sürecidir. İl kongremizin bu yenileşme sürecinde şehrimize iyilik getireceğini düşünüyorum. Önemli olan Allah'ın rızasını kazanmaktır" dedi.


"Ülkemiz her türlü egoist davranışların üstündedir" diyen Dinç, " O büyük liderin yolundan gidiyorsak, özellikle bizi işgal etmek isteyen küresel güçlere Çankırı'dan öyle bir tokat vuracağız ki onların çabası boşa çıkacaktır. 2018 yılını Çankırı yılı ilan ediyoruz. Bütün hemşerimizi bu nedenle Çankırı için çalışmaya davet ediyoruz" dedi.


AK Parti'nin 15 yıllık iktidarı döneminde Çankırı'ya büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini aktaran Filiz, yatırımların devam edeceğini dile getirdi. 


"Çankırı ilimizde yeni yönetimle 2019 seçimlerine hazırlanmak için bugün delegelerimiz kararını verecek" sözlerine başlayan milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, "2002 yılından bugüne kadar Çankırı'ya yatırımlarımız artarak devam etti ve 2018 yılında da artarak devam edecek. Çankırı'yı şampiyon yapmak ve hedefe ulaştırmak için 2019 yılında yapılacak seçimlerde en güzel neticeyi alacağına inanıyorum ve şampiyon olacağız." dedi.


Çankırı'nın eski para ile 2 katrilyonluk bir hizmete kavuştuğunu da aktaran Akbaşoğlu, "Bugün de Çankırı tarihi açısından en büyük yatırımlardan biri olan Kızlaryolu Barajı'nın kongre sonrasında temelinin atılacağını aktardı.


Gerçekleştirilen kongreye katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise  Çankırı'nın 2002 yılandan buyana göstermiş olduğu başarıların devam edeceğini ve 2019 seçimlerinde en iyi neticeyi alacaklarına inandığını aktardı.


AKP Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, "Kurulduğu günden bugüne kadar partimiz birçok engelle karşılaşmış olmasına rağmen girdiği tüm seçimlerden birinci parti olarak çıkmayı başarmıştır" dedi.


15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Kaman, " Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir çağrısıyla Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Ilgaz’ımızı bir üs konumunda kullanarak gerekli talimat ve emirleri ile o gün canlarımızı hiçe sayarak Vatanımız için, Bayrağımız için, Devletimiz için, Milletimiz için meydana çıktık ve bir vatanın nasıl savunulacağını yedi düvele bir kez daha ispat ettik" dedi.


Kaman ayrıca, "3 yıldır sürdürmekte olduğum görevime Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve taltifleri ile bir kez daha devam etmem uygun görülmüş ve bu büyük onur ve gururla taçlandırılmış görevimi sonuna kadar en iyi şekilde yürüteceğime ve bana güvenen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere partimizin her kademesinde görev alan tüm kardeşlerimi ve hemşehrilerimi mahcup etmeyerek, canla başla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dava aşkıyla çalışmalarımıza devam edeceğimize huzurlarınızda söz veriyorum" dedi.


Kaman son olarak ise, "Malumunuz olduğu üzere mevcut İl Binamız gerek teşkilat çalışmalarımız gerekse vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması noktasında fiziksel anlamda yeterliliğini yitirmiş vaziyettedir. Yeni İl Başkanlığı binamız için gerekli projelendirme çalışmalarımızı tamamlamış vaziyetteyiz ve yer teminimizi de sağladıktan sonra sizlerin de desteği ile Partimize daha da yakışır vaziyette kompleks bir şekilde yeni binamızı tamamlamak istiyor ve yardımlarınızı talep ediyoruz" dedi.


"Yarenler diyarı Çankırı’nın saygıdeğer güzel insanları değerli kardeşlerim hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum" diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Binali Yıldırım, "Çankırı’dan bütün Türkiye’ye 80 milyon vatandaşımıza selamlarımı gönderiyorum. Bu salondan ana kadememizi, kadın kollarımızı, gençlik kollarımızı ilçe ve mahalle kongrelerimizi, delegelerimizi ve bu kutlu davaya emek veren bütün yol arkadaşlarımızı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sizlere Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. İl kongremizin hayırlara vesile olmasını Mevlamdan niyaz ediyorum" dedi.


Gençlerin "Yolların kralı Binali Yıldırım" tezahüratı sonrasında başbakan Yıldırım, " Gençler yolların kralı olmaz, kuralı olur sizlerle gurur duyuyoruz" dedi. "Çok işler yaptık çok şeyler başardık. Ama yeter mi? Yetmez daha yapılacak çok işimiz var" diyen Başbakan Yıldırım, "Çankırı’nın desteğini her zaman arkamızda hissettik. 2002’de yüzde 49.9  ile başlayan Çankırı desteği kasım 2015’de yüzde 69’a çıktı. Referandumda rekor yaptınız yüzde 81.5’i gördük hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi 2019’u merak ediyorum. 2019’da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız? Çankırı’da liste başı olmaya var mısınız? 15 temmuz gecesi Çankırı meydanlardaydı, o gece gençlerimiz, kadınlarımız yaşlılarımız göğsünü siper etti ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi ve alçaklara günü gösterdiniz. AK Parti hukukun demokrasinin teminatıdır" dedi.


-Başbakan Yıldırım: İşsizliğin en az olduğu il Çankırı-


"Türkiye büyüdü, millet kazandı, Türkiye kazandı. Türkiye’de işsizliğin en az olduğu il Çankırı’dır" diyen Başbakan Yıldırım, Çankırı’ya yapılan hizmetlerden şöyle bahsetti: "15 yılda Çankırı’yı da ihmal etmedik. Bütün Türkiye’de olduğu gibi Çankırı’ya da hizmetlerimiz hız kesmeden devam etti. 15 yılda güzel Çankırı’mızda 8.5 milyarlık yatırım ve destek sağladık. Yaklaşık olarak 4 bin konutu yaptık hak sahiplerine verdik. Şimdi bine yakın konutunda yakında temelini atacağız. 534 yeni derslik yaptık Çankırı’ya. 11 sağlık tesisi yaptık hizmete aldık. 2007’de Çankırı Karatekin Üniversitesini açtık bugün 15 bin 500 öğrenciye ulaştık. Yeni fakültelerle üniversitemizi güçlendiriyoruz. 2002’de güzel Çankırı’da yarenler diyarında sadece 18 kilometre bölünmüş yol vardı. 15 yılda bunun üzerine 218 kilometre bölünmüş yol yaptık tam 12 kat. Çankırı’yı Ankara’ya, Kastamonu’yu Karabük’e bölünmüş yollarla bağladık. Yolları böldük Türkiye’yi birleştirdik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz.


139 yıllık Ilgaz tüneli hayaldi, hayali gerçeğe dönüştüren hareketin adı AK Parti’dir. Çankırı Kastamonu arasında Ilgaz dağında artık 2.5 saatiniz geçmeyecek 1 buçuk saatte hiç yolda kalmadan Kastamonu’ya Kastamonu’dan Çankırı’ya geliyorsunuz. Yol medeniyettir, Su medeniyettir bizler medeniyet dünyasının ülkesiyiz.


2007’de Çankırı’ya doğalgazı getirdik. Çankırı’da 2002 yılında sadece 1 tane OSB vardı bugün 6 tane OSB var 5 bin 500 kişi işini, aşını, emeğini bu OSB’de kazanıyor. Onun için Çankırı işsizliğin en az olduğu ilimiz. Hükümetlerimiz döneminde Çankırı’ya 117 milyon hayvancılık ve toplamda 500 milyonluk tarım desteği sağladık. Çankırılı çiftçilerimize 2002’de verilen tarım kredisi sadece 8 milyondu. Bugün 2016’da 8 kat artışla 63 milyon destek veriyoruz. 2017 aralık itibariyle Çankırı’ya 45 milyon tarım desteği gönderilmiş durumda.


Çankırı’da son 15 yıl da190 milyon dekar araziyi de sulamaya açtık. 35 adet taşkın koruma tesisi yaptık. 50 milyon yeni fidan diktik. Türkiye’ye Çankırı’ya hizmeti ibadet bildik. Değerli kardeşlerim 2019’a hazır mıyız? Kapı kapı gezmeye var mıyız? Bütün Çankırı’nın elini sıkmaya, hatır sormaya, hayır duası almaya hazır mısınız? 2019’da yeni bir destan yazmaya var mısınız?.”


Başbakan Yıldırım, kongre sonrasında Çankırı Valiliği'ni ziyaret ederek ilimizden ayrıldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top