Yıldıztepe’de hafta sonu yoğunluğu

Ülkemizin önemli kayak merkezlerinden birisi olan Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi, hem istenilen seviyede kar yağışı hem de okulların kapanması ile kayakseverleri ağırlamaya başladı.


Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkan Yardımcısı Ekrem Yıldırım gazetecilere yaptığı açıklamada hafta sonu Yıldıztepe’ye olan yoğunluktan dolayı memnun olduklarını söyledi.


Dernek Başkan Yardımcısı Yıldırım, pistlerin kayak yapmaya son derece elverişli olduğunu aktararak, “Yıldıztepe’de hafta sonu ve sömestr yoğunluğu başladı. Oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı. Kayak mekezinin zirvesinde 75-80 cm, en alt istasyonda da 35-40 cm kar var. Pistlerimiz kayak yapmaya elverişli ve yeterli kar kalınlığına sahip. Kayak yapmak için kayakseverleri beklyoruz.” dedi.


Yıldırım, Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin Çankırı, Kastamonu ve Ankara başta olmak üzere çevre illerden talep gördüğünü aktararak, “Yıldıztepe gerçekten adından anlaşıldığı gibi kayak merkezlerinin yıldızı olmaya başladı. Ankara’nın da yakınında olması burayı Türkiye’nin en büyük cazibesi haline getirmeye başladı. Kayakseverlerin Yıldıztepe’ye gelmesini bekliyoruz. Çünkü Yıldıztepe kayak öğrenmek için çok ideal pistlere sahip. Bu pistleriden bir tanesi 4,5 km lik eğitim pisti. Yüzde 5-10 eğime sahip. Aşağı inesiye kadar kayak yapmayı öğreniyorsunuz. Harika bir doğası var. Daha çok Ankara ve iç Anadolu’dan buraya geliyorlar. Son zamanlarda diğer kayakmerkezlerin yoğunluğundan şikayetçi olup Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin doğal güzelliği ve sakinliğini seçip buraya çok uzak şehirlerden gelen misafirlerimiz de olmaya başladı. Yıldıztepe Anadolu’nun parlayan yıldızı olma yolunda devam ediyor.” diye konuştu.


Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne gelen kayakseverlerden Züleyha Aşık, ailesiyle birlikte ilk defa Yıldıztepe’ye geldiğini ve burayı çok sevdiğini ifade etti.


Aşık, Yıldıztepe’nin pistlerinin çok uygun olduğunu belirterek, “Daha önce Erzurum’a birkaç kez gitmiştim. Ama buranın doğası çok güzel. Kaymayı çok iyi bilmiyoruz yeni yeni öğreniyoruz. Pistler hem biz yeni öğrenenler için hem de profesyoneller için çok uygun. Hem kısa hem uzun pistler var. Gayet de güvenli. Buraya Ankara’dan hafta sonu tatili için geldik ve bundan sonra da gelmeyi isteriz.” açıklamasında bulundu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top