Türk Bayrağı Mehmetçiğe Gönderildi

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi iş birliğinde Çankırılı kadınlar, terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekâtı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçik için destek mitingi düzenledi.


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in eşi Zeynep Perihan Dinç, Kadın Sivil Toplum Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının ve siyasi partilerin kadın temsilcileri önderliğinde Anıt Alanında bir araya gelen Çankırılılar, al yıldızlı bayraklar ile miting alanını doldurdu.  Programa, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç,  AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankırılı kadınlar adına basın bildirisini okuyan Memur Sen Çankırı Kadın Kolları Başkanı Mehtap Meydaneri, Zeytin Dalı Harekatı'na manevi destek vermek ve ordunun yanında olduklarını göstermek için bir araya geldiklerini söyledi.

Bugün olduğu gibi tarihte de acıyla bilenen, sabırla yoğrulan, evlatlarıyla sınanan bir milletin kadını olduklarını belirten Meydaneri, "Türk milletinin yüksek varlığına nereden bir tehlike gelecek olsa, işte o vakit biz Türk kadınları, erkeklerinin ve evlatlarının, vatanının ve bayrağının yanında her daim hazır bekleriz." dedi. Vatan müdafaasından asırlar önce nasılsa yine aynı inançla bir olduklarını kaydeden Meydaneri, şöyle konuştu: "Bir asır önce vatan müdafaasında, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, dün 15 Temmuz'da olduğu gibi, aynı inançla bugün de Afrin’deki Mehmetçiğimiz için bir olduk. Unutulmamalıdır ki bu ülke kadınları çetindir, Anadolu kadını Türk ordusunun doğal askeridir. Bizler, 'Vatan sağ olsun' diyen kınalı kuzular yetiştirdik ve yetiştirmeye devam edeceğiz, Bu vatan uğrunda, ardına bakmadan yollara düşen, şimşek gibi çakan, sel gibi coşan, huduttan hududa sel olup koşan gözü pek evlatlarımız ile gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki Afrin'de de barış, güven ve huzur dolu günler yakındadır." ifadelerine yer verdi. 


Meydaneri’nin konuşmasının ardından minik öğrenciler Tahire İrem Mercan ve Selim Aktaş, Afrin’e gönderilmek üzere dikilen Türk Bayrağını Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ergin Yılmaz’a teslim etti. Daha sonra Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Kadın Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekleri, Kadın STK’ları tarafından Zeytin Dalı Harekatı başladığından bugüne kadar yapılan hatmi şeriflerin duası Çankırı il Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır tarafından yapıldı. Ardından bu vatan uğrunda can vermiş tüm şehitlerimizin manevi huzurunda, kadınlarımızın dualarıyla dikilen bayrağımız göndere çekilmek üzere saygı duruşuna bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top