Ak gençliğin yeni başkanı Nizamettin Ünal

AK Parti Çankırı Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi 24 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi. Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda yapılan kongreye AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, ilçe belediye başkanları, Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım ve partililer katıldı.


Kongre divanın oluşturulması ile başladı. Akabinde saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Gençlik Kolları Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan yaptı. Erdoğan, “Ben rabbime hamt ediyorum. Davası hak olan ve haklı olan bir liderim olduğu için rabbime hamt ediyorum. Ömrümün en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’ın haklı olan davasının tam ortasına görev yapma onurunu ve gururunu bana nasip ettiği için AK Partimizin göz bebeği olan gençlik kollarımızda geçmiş dönemde görev yapan kurucu gençlik kolları başkanımız Hüseyin Boz'a, geçmiş dönem gençlik kolları başkanımız Muharrem Ovacık’lıya ve 3 yıl önce bayrağı devraldığım selefim, Muhammed Raşit Çelebi'ye teşekkür ediyorum.” dedi.


Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyanın herhangi bir yerinde zulüm gören Müslümanların ilk umudu tek umudu Türkiye olmuş durumda işte bizde kaderi ülkemizin kaderi ile aynı olan ak partimizin yarınlarını şekillendirmek için buradayız. AK Parti sadece bir siyasi parti değildir. AK Parti bir gönül hareketidir. AK Parti bir dava hareketidir.  AK Partide gençlik kollarında görev yapmanın önemi yarınlara umut salmaktır. Türkiye’ye umut olmaktır. Filistin’deki Suriye’deki bir gence el uzatmaktır. AK Gençlik'te görev yapmak. Dünya'nın gıpta ile baktığı ve mazlumların, umut ile sarıldığı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile aynı yolda yürümek AK Gençlik'te görev yapmak Allah'ın rızasını kazanmak için çalışmaktır. Bizler çok şanslıyız değerli genç kardeşlerim. Sizin bir kardeşiniz olarak, davama hizmet ettim. Hayatımın en öğretici yılları gençlik kollarında geçti. Allah'a ham d olsun bizlere emanet edilen görevlerin hep bilincinde olduk ve bu şuurda hizmet ettik. Haklı olduğunuz mücadelede asla korkmayın, Allah sizin en büyük destekçiniz olacaktır.


Allah bana ömür verdiği sürece ben sizlerden hiç kopmayacağım. Her zaman destekçiniz olacağım. Bu bir veda değildir. Rabbimin yeni ufuklar açacağının haberidir. Sizlere başarılı olacağından ve teslim aldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphe duymadığım bir kardeşime emanet ediyorum. Yol arkadaşım kardeşim teşkilat başkanlığımızı yapmış Nizamettin Ünal kardeşime ve yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin. Bir ve beraber olun. 2019 ilk hedefimiz olsun. Çok çalışalım. Başarımıza başarı katalım. Kongremizin partimize, ülkemize, ilimize, hayırlar getirmesini diliyorum. Bir kez daha teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri ezansız, vatansız, bayraksız ve dav asız bırakmasın. Allaha emanet olun.”


Erdoğanın konuşmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu oylanmaya sunuldu. Rapor oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra protokol konuşmaları bölümüne geçildi. Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Muhammet Emin Akbaşoğlu, İl Başkanı Celal Kaman sırayla selamlama konuşması yaptı.


AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş da Çankırı'daki coşkudan son derece memnun olduğunu söyledi. Ecertaş, "Çankırı’daki gençlerimiz bayrak asmadık direk, ağaç bırakmadı. Gençlerimiz bu işi gönülleriyle yapıyor. Helal olsun. Kongrelerimiz coşkulu geçiyor. Gençlerimiz yönetimlerini tazeliyorlar. Türkiye'nin her tarafından gençlerimize ne görev verilirse verilsin görevi her zaman en iyisini yapacaktır.  Buna inancımız tamdır. Bugün Çankırı'da yeni seçilecek başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum. Bugüne kadar görev yapmış arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi. 


 AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı ise Koray Erdoğan ve yönetimine teşekkür ederek, yeni başkan Nizamettin Ünal ve yönetimine başarılar diledi. Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda tek liste ile seçime giren Nizamettin Ünal AK Parti Gençlik Kolları Başkanı oldu.Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top