Şampiyon Kurşunluspor oldu

Çankırı 1'inci Amatör kümede ligin bitimine 1 hafta kala averajla şampiyonluğunu garantileyen Çankırıspor, ligin son haftasında karşılaşacağı Orta Belediyespor maçına çıkmamıştı. Lig ikincisi Kurşunlu Belediyespor da bunun kural hatası olduğunu ve kendilerinin şampiyon olması gerektiğini savunmuştu. Konuyla ilgili bugün kararını açıklayan Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) Çankırıspor’un 3 puanını sildiğini açıkladı. Bu sonuçla Kurşunlu Belediyespor şampiyon oldu.


Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kurşunlu Belediyespor Başkanı Zekeriya Kahraman, sonucun kendilerini çok mutlu ettiğini ve şampiyonluğu hak ettiklerini söyledi.


Kahraman, “Lig başlamadan kurallar konulur. Kuralda herhangi bir nedenle maça çıkmayan takımın hükmen mağlup olacağı ve 3 puanının silineceği maddesi yer alıyor. Bu karara göre adaletli bir sonuç oldu. 15 gündür heyecanla bekliyorduk. Adeta öldük öldük dirildik. AFDK’nın kararı sonucunda beklediğimiz şampiyonluğumuz açıklanmış oldu. Taraftarlarımızla, sporcularımızla, yönetimimizle bu karara çok sevindik.” dedi.


Bölgesel Amatör Ligine katılmak için şehrin diğer takımı olan 1074 Çankırıspor ile play-off maçı yapacaklarını dile getiren Kahraman, “1074 Çankırıspor ile BAL Ligine katılma adına play-off maçı yapacağız. Bu maçımız da Nisan ayı ortalarında olabilir. 15 gündür antrenmanlarımızı sürdürüyorduk, bırakmadık. Sonuç hepimize hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.


Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) tarafından bugün açıklanan karar şöyle: “Çankırı Spor Kulübü hakkında; 10.03.2018 tarihinde oynanması gereken Orta Bld. Spor-Çankırı Spor 1. Amatör Küme (Çankırı) müsabakasına gelmeyerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet ve mevcut puanından 3 puan silinmesi cezası verilmesine karar verilmiştir.” 


-Olay-


ÇANKIRI 1'inci Amatör kümede şampiyonluğu son haftaya girerken averajla garantileyen Çankırıspor, deplasmanda karşılaşacağı Orta Belediyespor karşılaşmasına çıkmadı. Çankırıspor ile aynı puana sahip Kurşunlu Belediyespor, rakiplerinin maç gününü unuttuğunu iddia ederek hem mağlup, hem 3 puanının silinip kendilerinin şampiyon olmaları gerektiğini belirtirken, Çankırıspor ise deplasman yolunda otobüslerinin arıza yaptığını ve futbolcularının zehirlendiğini öne sürmüştü.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top