Kazanan dostluk oldu

Türkiye-Bosna Hersek,  Masterler ve Veteranlar dostluk maçı 31 Mart 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Çankırı Atatürk Stadı’nda oynanan müsabakayı Türkiye 4-1 kazandı. 


Çankırı Belediyesi,  2018 Çankırı Farkındalık Yılı kapsamında Türkiye Masterler ve Veteranlar Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu’nun desteği ile bir ilke daha imza atarak futbolun renkli simalarını Çankırı’da ağırladı. Mart 2018 Cumartesi günü saat 16.00’da Atatürk Stadı’nda düzenlenen maçı binlerce taraftar izledi. Maç öncesinde stada gelen seyircilere Türk bayrağı dağıtıldı.


Gerçekleştirilen dostluk maçında Türkiye ilk yarıya hızlı başladı. Erol Sökmen'in 2 ve Mehmet Nas'ın golleri ile Türkiye ilk yarıyı 3-1 tamamladı. İlk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da rakibine göre üstün bir futbol sergileyen Türkiye oyuna sonradan giren Şenol Kıyak'ın 76. Dk. golü ile durumu 4-1 yaptı.  Maçta başka gol olmayınca Türkiye maçı 4-1 kazandı.


-Devre arasında plaket töreni yapıldı-


Maçın devre arasında plaket ve hediye töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen hediye töreninde bir konuşma yapan Vali Hamdi Hamdi Aktaş “Bu maçın sonucu ne olursa olsun maçın sonucu çok önemli değil. Bosna Hersek’te kazansa ben mutlu olurum, bizde kazansak mutlu olurum çünkü biz Bosna Hersekli kardeşlerimle öteden belli kardeşiz. Maziden beri var olduğumuzdan beri onlar bizim canımız ciğerimizdir. Onları sevgiyle kucaklıyorum. Memleketlerine gidince oradaki kardeşlerimizi de sevgilerimi muhabbetlerimi iletiyorum. Kardeşlerimiz mutlu olsunlar onlar mutlu olursa biz mutlu oluruz onlar acı çekerse bizde acı çekeriz. Takımlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.


Aliya İzzetbegoviç’i anarak sözlerine başlayan Belediye Başkan İrfan Dinç “Bilge kral büyük insan Aliya İzzetbegoviç merhumun evlatlarını Çankırı’mızda ağırlamaktan, Çankırı’mızda görmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu burada ifade etmek istiyorum. Kardeşlerim Çankırı’ya hoş geldiler sefalar getirdiler. Bütün dünya bilsin ki biz Bosna’yız, Bosna’da biziz. Onların kadim kardeşliği ilelebet dünya durdukça beraberce Allah’ın izniyle devam edecek. Onlar bizim canlarımız.” şeklinde konuştu.


“Çankırı 2018 farkındalık yılı münasebetiyle kendilerini misafir ettik.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Dinç “Milli takımımız ve Bosna Hersek Milli takımı bugün hem Çankırı’mız açısından hem de kadim kardeşliğimiz ve dostluğumuz açısından manalı çok anlamlı bir etkinlikte birlikteyiz. Biz bugün buradayız geçmişte beraberiz gelecekte de beraber olacağız. Oradaki kardeşlerimize de Anadolu’nun özeti olan kadim şehir Çankırı’nın çok selamlarını götürmelerini kendilerinden rica ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


Konuşmalar sonrasında Bosna Hersek heyetiyle Çankırı protokolü tarafından karşılıklı hediyeler takdim edildi. Renkli görüntülerin yaşandığı törende Belediye Başkanı İrfan Dinç’e 10 numaralı Bosna Hersek Milli takımının forması hediye edildi.


Stat: Atatürk Stadı, Hakemler: Burak Ordu, Seda Boduroğlu, Vural Aslan ve Vuslat Kayaş

Türkiye: Selahattin Mutlu, Murat Üçpınar, Müjdat Şimşek, Atilla Pank, Fatih Ciminli, Adnan Güngör, Erol Sökmen, Mehmet Nas, Özlem Kağıt, Faruk Tarakçı, Celil Sağır

Bosna Hersek: Ismar Poyskiç, Omer Fazliç, Elvir Maçak, Alen Ahmetspahiç, Şefik Beşiç, Haris Imşiroviç, Midhat Şijerkiç, Zayko Karaybiç, Sabahudin Şabiç, Sead Kadiç, Samir Şibonyiç

Goller: Erol Sökmen Dk. 28-33, Mehmet Nas Dk. 38, Dk. 76 Şenol Kıyak (Türkiye), Haris Imşiroviç Dk. 44 (Bosna Hersek)
Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top