Kaman'dan Yeni Hastane Açıklaması

Çankırı’da bir süredir gündemde olan yeni hastane yapımına yönelik AK Parti İl Başkanı Celal Kaman’dan açıklama geldi. Katıldığı program sonrasında cezaevi tarafındaki alanın önünde basın mensuplarına konuşan Kaman, “Ankara yolu tarafı zemini çok sağlam değil. Daha önce zemin etütü yapılıyor gibi bir algı oluştu. Orada sadece toprağın kalitesine bakılacak, zeminin uygun olup olmadığına bakılacaktı. Yanlış anlaşıldı. Cezaevinin bu taraf da alan daha büyük ve zemin sağlam."dedi.

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, yaptığı açıklamalarda hastanenin yakın olmasının daha faydalı olacağını aktararak, “14 Mart Çarşamba günü Çankırı devlet hastanemize giriş yapan hemşehrilerimizin sayısı 2914. Bunlar resmi rakamlar bunlar muayene için gelmiş, tahlil sonuçları için gelmiş hepsi dahil. Ankara’ya sevk olan hasta sayısı ise 2 kişi. Binde bir bile değil. Bazı arkadaşlarımız Ankara’ya yakın olsun diye Ankara yolu diyor 3 bin hastanın 2 tanesi Ankara’ya sevk olmuş. Özellikle seçtiğim bir gün değil. Hastanenin ne zaman yapılacağı henüz belli değil. Yer belirlendikten sonra ihale aşamasına çıkacak. Hemen olacak bir şey değil. Burası bizim için olmasını öngördüğümüz bir yer yolun kenarı ve çevre yoluna 350 metre mesafede.” ifadelerine yer verdi.

 Kaman konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Cezaevinin buradaki alan 863 dönüm net rakam. Ankara yolundaki alan ise 40 dönüm 364’nolu parseli de aldığınızda 44 dönüm oluyor ama bu seferde tepeler kaymaya başlıyor. Aynı hükümet konağında yaşanan sıkıntı gibi. Biliyorsunuz hükümet konağında da tepe kaymıştı. Ankara yolundaki yer bozkır formasyonu olarak geçiyor. Yani jipsli toprakmış. İnandık köyünde obruklar oluşmuştu. Sebebi ise topraktaki jipsin suyla temas etmesi sonucu erimesi ve çökmesi. Aynı durum Ankara yolunda da var. Hatta orayı çalıştıran bir arkadaşımız, bir yılda 3 basamak gömüldüğünü söylüyor. Bunu teknik olarak arkadaşlarımız inceleyecekler. En büyük şeylerden birisi şehri Ankara’ya doğru açamazsınız. Eczane yapabileceğiniz bir arsa yok. Cezaevi tarafından anıt alanına sadece bir ışıkla geçebiliyorsunuz ve 3 km mesafede ama Ankara yolu 6 km ve 4 ışığa yakalanılıyor.”


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere 1 yorum yapılmıştır.

Abdullah ( 20.04.2018 )

Celal Başkan en doğru yeri göstermiş gerçekten. Merkeze çok yakın ve yüzlerce dönüm yer var. ister 300 yataklı istersen 1000 yataklı istersen tıp fakültesi yapılsın hepsine yeter.

Scroll To Top