Bize Destek Olmayan 1 Kurum Var

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurul toplantısı 7 Nisan Cumartesi günü dernek binasında gerçekleştirildi. Genel kurula dernek başkanı Yüksel Teke ile şehit ve gazi aileleri katıldı.


Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunulup divan teşekkülü oluşturuldu. Daha sonra yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu ve oy birliği ile dabul edildi. Gelir gider hesaplarının ibrasının ardından yeni yönetim kurulu seçimine geçildi. Yönetim kurulu seçimine Yüksel Teke tek liste ile katıldı. Yeni yönetim kurulu oy birliği ile kabul edilerek Yüksel Teke yeniden başkan seçildi. Dernek aidat ücretinin de görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.


Güven tazeleyen başkan Teke, Şehit ve gazi ailelerine desteklerinden ötürü teşekkür etti.


Teke, derneklerinin kutsal bir dernek olduğunu aktararak, “Birlikten kuvvet doğar. Sizler Şehit ailesisiniz, bizlerde  gaziyiz.  Bu dernek yüce, kutsal bir dernek. Biz hiçbir zaman bu derneği kendi menfaat ve çıkarlarımız için kullanmadık, düşünmedik, düşünmeyeceğiz de. Yaşımın ilerlemesi ve engelimin artması beni zorluyor ama bizim için görev bitmez. Burada en büyük destek sizin. Teşekkür ediyorum hepinize.” şeklinde konuştu.


106 üyenin olduğu ancak katılımın az olduğundan yakınan Teke, “Ancak bazen çok zorlanıyoruz. 106 üyemiz var, bugün burada 56 hazirunu anca bulabiliyoruz. Biliyorum çoğu kişi Çankırı’da ama buraya gelmedi. Sivil toplum kuruluşları bugün toplumun vazgeçilmez birimleri, vazgeçilmez örgütleri. Yeri geliyor küçük bir sorunun çözülmesinde mücade edilmesi, çaba gösterilmesi gerekiyor. O zaman bizler devreye giriyoruz. Allah razı olsun Valimize, Milletvekillerimize, Garnizon Komutanımıza, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Komutanımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirlerine teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmıyorlar.”  dedi.


-Çankırı’da bize destek olmayan 1 kurum var -


Teke, Çankırı’daki bir kurumun Şehit ve gazi ailelerinin taleplerine karşılık vermediğini eleştirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Biliyorsunuz, Çankırı’da sadece 1 kurum var bize destek olmayan. Biz onu da artık kabul ettik, dillendirmiyoruz kendileri bilir. Biz Şehit ve gazi aileleri olarak yapsalarda yapmasalarda, destek olsalar da olmasalar da bize yakışır olan mücadelemize devam ediyoruz. Talep ediyoruz, ‘Şurayı bize uygun görürmüsünüz’ diye ama farklı bir beyan geliyor karşılığında. Birşey istiyoruz başka şeylerle geliyorlar ve neticede ne talep edersek edelim karşı bir hamle ile geliyorlar. Olsun canları sağolsun.  Biz Şehit ailesiyiz, bizler gaziyiz, bizler topluma malolmuş insanlarız. Bu uğurda mücadelemizi sürdüreceğiz.”


Görevini en iyi şekilde sürdüreceğinin altını çizen Teke, “Önceki yönetimden olan, bizlerle birlikte çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, haklarını helal etsinler.  Yeni seçilen arkadaşlara da  hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu bir bayrak yarışı. Yeni bir yönetim oluşturduk.  Bir elimde sancak, bir elimde bayrak ve her kapıyı açacağımıza, her girdiğimiz yerden olumlu sonuçlarla çıkacağımıza  ve bundan sonra daha sivri dille mücadele edeceğimizin sözünü  veriyorum. Benim taleplerim sade ve sadece şehitlerimize yakışır talepler.  Bugün Cumhurbaşkanı, Başbakan Şehit ailesinin elini öpüyorsa,  şehit ailesinin evini ziyaret ediyorsa,  bakanlarımız sınır boylarında vatani  görevini yapan askerlerimizi ziyaret ediyorsa, o zaman kimsenin haddi değildir  Çankırı’da ikamet eden Şehit ve  gazi ailelerinin taleplerini göz ardı edemez. İkili ilişkiler doğrultusunda önce yazacağız  sonra gelen sonuca göre basın aracılığı ile bunu halkımızla paylaşacağız.” açıklamasında bulundu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top