Borsa seçimlerini "Aslan" kazandı

Çankırı Ticaret Borsası organ seçimleri dün Borsa binasında gerçekleştirildi. 2 listenin yarıştığı seçim sonrasında mavi listenin yer aldığı Erdal Aslan'ın grubu 52 oy aldı.


5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 84. maddesi gereğince; 2017 yılının ekim ayında başlayıp Kasım ayında tamamlanması gereken organ seçimleri, 24 Eylül 2017 tarih ve 30190 sayılı Resmi Gazete yayımlanan Bakanlar Kurulu'nun 21 Eylül 2017 tarih ve 10828 sayılı kararı ile 2018 yılının Nisan ayında yapılması kararlaştırılmıştı. Alınan karar doğrultusunda Çankırı Ticaret Borsası organ seçimleri dün gerçekleştirildi. Dün sabah saat 09:00'da başlayan ve 17:00'de sona eren seçimlerde aday olan Sadullah Erdem ve Erdal Aslan, seçimlerin tüm Çankırı'ya hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, "Amacımız Çankırı'ya ve halkımıza hizmet etmektir. seçim sonucu ne olursa olsun bu hizmetlerimiz devam edecektir" dediler.


103 seçmenin yer aldığı Çankırı Ticaret Odası seçiminde 100 kişi oy kullandı. Gerçekleştirilen seçim sonrasında mavi listeyi oluşturan Erdal Aslan'ın grubu 52 oy alırken, Sadullah Erdem'in beyaz listesi ise 43 oy aldı. 5 oy da boş çıktı. Seçim sonrasında Sadullah Erdem, Erdal Aslan'ı tebrik eti.


Sakin bir ortamda seçim gerçekleştirdiklerini aktaran Erdal Aslan, "Kısa bir sürede seçim çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Tüm üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepimiz için hayırlı olsun." dedi.


Gerçekleştirilen seçim sonrasında kazanan mavi liste: Erdal Aslan, Koçoğulları Petrol Nakliye Zahire Gıda, Serkan Keçe, Şükrü Doğan, Emiray Tarım ve Petrol Ürünleri, Salih Kaytan, Erdoğan Alantor, Hüsnü Ünal, Gökçeler Makine İnş, Elektrik Gıda ve Orman Ürünleri, Berk İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Hüseyin Kılıç, Bekir Özkan, Ramazan Altınzencir, Hayati Baş.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top