"e-Twinning" projesi tanıtıldı

Mehmetçik İlkokulu Müdürlüğü tarafından  Karatekin Parkında "e-Twinning" projesi  kapsamında  yürütülen 81 il Bir Hikaye Projesi tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Maarif Müfettişleri Başkanı Hilmi Erzurumlu, Şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.


Etkinlik Okul Müdürü Mustafa BİBER, açılış konuşması ile başladı. Okul Müdürü Biber, 81 İl Bir hikaye  projesi ile okuma konusunda bir farkındalık oluşturmak istedikleri belirterek, “Hikaye kahramanı Öykü, adındaki bir  çocuğun ailesiyle birlikte Konya’dan başlayarak 81 il gezmesi ve gezdiği yerlerin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini seyahatname tadında aktarması, Konya’dan başlayıp yarım bırakılan bu hikayenin gezilen bütün illerde tamamlanarak tek bir hikaye haline gelmesi planlanmaktadır.” dedi. Etkinlikle ilgili  bilgi veren Biber katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.


Daha sonra  4/D sınıfı öğretmeni Mesut Tokgöz  rehberliğinde sınıf öğrencileri tarafından Çankırı ile ilgili hazırlanan “Öykü Yarenler Diyarı Çankırı’da” isimli hikaye 4/D sınıfı öğrencisi Zeynep Azra Gönül tarafından seslendirildi.


Etkinlik katılımcıların kitap okunmasının akabinde halk oyunları gösterisi ile devam etti. Program sonunda sağlıklı beslenme konusuna dikkat çekmek için Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında öğrencilere okul sütü ve kuru üzüm dağıtım gerçekleştirildi.


Ayrıca öğrenciler Mehmetçik İlkokulundan Karatekin Parkına  kadar aileleri ile birlikte yürüyerek,  ellerindeki pankartlarla ve  dağıttıkları broşürlerle “81 ile birlikte Sağlık için Hareket  Zamanı” etkinliğini de gerçekleştirdi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top