Çelikten, ustalık döneminde

12 Nisan 2018 tarihinde organ seçimlerini gerçekleştiren Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında yeni yönetim kurulu belli oldu. Dün gerçekleştirilen ve tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Hayrettin Çelikten yeniden başkan seçildi. Çelikten 3. Dönemine de başlamış oldu.


9 meslek grubundan 21 kişinin belirlendiği Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri 12 Nisan 2018 tarihinde oda binasında gerçekleştirilmişti. Gerçekleştirilen seçim sonrasında dün yönetim kurulu ve meclis başkanlığı belli oldu. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen ve tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Hayrettin Çelikten 3. defa oda başkanlığı koltuğuna oturdu.


Seçim sonrasında bir konuşma yapan Çelikten,  "12 Nisan perşembe günü başlayan seçim sürecimiz bugün itibari ile son buldu. Hayırlı olsun." dedi.


Yönetimde bazı değişikliklerin olduğunu belirten Çelikten, "Bize destekleyen teveccüh gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Meclisteki arkadaşları bizleri seçmesinden dolayı seçimlerinden dolayı onlara teşekkür ediyoruz. Yeni dönemimizde ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizde yapılacak genel seçimlerin ekonomiye ilimize ülkemize hayırlar getirmesini dilerim. Bizim 3. dönemimiz arkadaşların bir bölümü ile beraber çalıştık." şeklinde konuştu.


Çelikten konuşmasını şöyle sürdürdü: "Odamızın fiziksel ve kurumsal olarak değişikliler oldu. Bundan sonraki dönemde de ağırlıklı yapacağımız birkaç tane projemiz var. İl dışına gitmiş hemşerilerimizin ilimize geri gelmesi noktasında odamızda dışarıdaki hemşerilerimizin kayıtlarının tutulacağı bir veri tabanı oluşturmayı planlıyoruz. Buradaki iş dünyası, iş temsilcisi arkadaşlarımızın nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılamak üzere burada bir depolama yapmak gibi bir planımız var. Bu dönemde ağırlıklı olarak onun üzerinde çalışacağız. Bir diğer konuda ilimizde bir şehir lokali noktasında tüccar lokali adı altında bir planımız var. Allah nasip ederse imkanlar uygun olursa ekonomik durumlar iyi olursa tabi. Odamızda ciddi harcamalar yaptık. Bizim dönemimizde de benim 3. Dönemim ilk 2 dönemimde arkadaşlarımızın ekonomik durumlarından dolayı ciddi ekonomik aidat artışları yapmadık. Sanırım 9 yılda 2 defa bir artış oldu. Çok yüklenmeden eğer başka türlü imkanlarla olursa bu tüccar lokalini de gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca bir üzerine durduğumuz konuda mesleki eğitim konusu. İlimizde çalışan sanayici arkadaşlarımızın bir anket vasıtasıyla ihtiyaçlarının tespit edilip mesleki okullarda meslek yönlendirmesi yapılması noktasında çalışmalarımız olacak. Bütün üyelerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”


ÇATSO’da yeni yönetime başarılar dileyen Meclis Başkanı Cafer Özkan, “Yeni seçim yeni dönem ticaret odasına, Çankırı ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum. Bu beyanda yeni seçilmiş olana arkadaşlarımızın mecliste ticaret kesimin tüccar kesiminin sanayicilerin önemli temsilcileri var. Buda bizi onurlandırıyor, gururlandırıyor. İş sahibi insanların odaya sahip çıkmaları gelecekle ilgili sorunları dile getirmeleri bakımından ben önemsiyorum ve önemli görüyorum. Çünkü bu işleri oda da görev yapmayı bir angarya gibi görmemelerinden dolayı buda beni mutlu ediyor. Bundan sonra inşallah daha genç arkadaşları daha büyük bir heyecanla büyük bir hevesle oda da temsil edilirler. Görevleri de biz onlara devretmeye hazırız. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.


Yapılan seçim sonrasında yeni şöyle oluştu: Hayrettin Çelikten Fahrettin Akyol , Salih Tunç, İsmail Hakkı Esen, Yücel Cesur, Ejder Erdem ve Aziz Mazlum, Meclis başkanı Cafer Özkan ve TOBB üst kurul delegesi Fehmi Bölükbaşı.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top