Dilekçi: Bu bayramın kutlanması Türk milleti için bir övünç kaynağıdır

Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı. Bahçeşehir Koleji Çankırı Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılan kutlama programına Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç,  okul kurucuları, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri ile kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, velililerinde yoğun katılımı ile şenlik havasında geçti.


Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayram olduğunu belirten Okul Müdürü Faik Ünsal Dilekçi, “Tüm dünya ülkelerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Türkiye’ye çocuk grupları gelmektedir. Bunun sebebi de bütün dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olmasıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Şu anda 98’nci yılını kutluyoruz. Bu bayramın kutlanması bütün Türk milleti için bir övünç kaynağıdır.” dedi.


Dilekçi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımızla kutluyor, bu vesile ile bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. 23 Nisan 1920 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak bir milletin kendi bağımsızlığını ilan ettiği bir gün olarak 23 Nisan’ın çocuklara da armağan etti. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”


Okul Müdürü Dilekçi’nin konuşmasının ardından çocuk oyunlarının konu aldığı gösteriler, şiir dinletisi, Kafkas oyunu, danslar, jimnastik gösterisi, koro ve drama gösterileri beğeniyle izlendi. 


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top