Dinç, vekillik için istifa etti

ÇANKIRI Belediye Başkanı İrfan Dinç'in, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde görevinden istifa ederek milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.


Çankırı Belediye Başkanlığı görevini 3 dönemdir kesintisiz yürüten İrfan Dinç yeni dönemde milletvekilliği adayı olma kararı aldı. Başkan Dinç'in bugün saat 14:00'te belediye binasında mesai arkdaşlarının yoğun katılımı ile düzenlediği basın açıklaması ile görevinden istifa ettiğini açıkladı.


24 Haziran’da yapılacak seçimin varoluş meselesi olduğunu ifade eden Başkan Dinç, “Dünya olağanüstü hal dönemine girmiştir. ABD’den Avrupa’ya, Rusya’dan Çin’e ve Ortadoğu’ya kadar yayılan yıkıcı bir dalga büyümektedir. Ülkemizin bütün çevresi cephelere dönüşmüştür. Suriye’de savaş içindeyiz. Ülkemize yönelik topyekün saldırıları önleme çabasındayız. Bu 24 Haziran hadisesi bir seçim değil bir varoluş meselesidir.” dedi.


Başkan Dinç konuşmasını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz açık bir saldırı idi. Türkiye’yi dağıtmak için planlanmıştı. Yenileri var, bırakmış değiller. Ekonomi ile vuracaklar, içerden operasyoncularla vuracaklar, güneyden ve batıdan vuracaklar. Türkiye direnecek. Onlar vuracak biz direneceğiz.  24 Haziran’da karar kılmak, tam anlamıyla ulusal güvenlik meselesidir. Seçimlerle seçim sonuçları, iç politik kaygılarla alakalı bir konu değil. Bu seçim ülkemizin yükselişiyle, büyümesiyle alakalı bir seçim. Sayın Devlet Bahçeli, 7 Haziran’da bütün senaryoları kilitlemeseydi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Kasım için erken seçim kararı almasaydı bugün rehin alınmış,  hırpalanmış belki de parçalanmış bir ülkede yaşıyor olacaktık. Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli 24 Haziran da seçimle ilgili almış oldukları ortak karar 2019‘a ayarlı bütün senaryoları ellerinde patlatmıştır. Ülkemizin geleceği kurtarılmıştır. 15 yıldır belediye başkanlığını yürütmekte olan bu kardeşinize farklı bir görev tevdi edildi. Bugün itibariyle 15 yıla yakındır yürütmekte olduğum belediye başkanlığı görevimden istifa ediyor, milletvekili adaylığı için müracaatımı yapıyorum."


Çankırı için gece gündüz çalıştığını söyleyen Dinç, bugüne kadar birlikte çalıştığı tüm mesai arkadaşlarına da teşekkür etti. Başkan Dinç, milletvekilliği aday adaylığı müracatı için AK Parti Çankırı İl Başkanlığı’na müracatta bulundu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top