Filiz ve Dinç'ten önemli açıklamalar

Çankırı’nın Eldivan ilçesi Hisarcıkkayı köyünde yapımı tamamlanan “Hisarcıkkayı Ertuğrul Gazi Kültür Merkezi” 29 Nisan Pazar günü hizmete açıldı. Açılışa Vali V. Abdullah Aslaner, AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekili A. Adayı İrfan Dinç, eski milletvekili İdris Şahin, Çankırı Belediye Başkan V. Tuncay Koç, Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer, daire amirleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Saygı duruşunda bulunul İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından açılış konuşması yapan köy muhtarı Arif Özcan, açılışa katılan davetlilere teşekkür etti. AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de “Hisarcıkkayı Ertuğrul Gazi Kültür Merkezi”nin hayırlı olmasını diledi.


Filiz, Hisarcıkkayı köyünün kendisi için önem arz ettiğini belirterek, “Hisarcıkkayı benim 2 gözümün nuru. Hisarcıkkayı benim için önemli.  Yakınkent OSB’ye başlayacağımız zaman arazilerinin yarısından fazlasını sanayileşmeye veren köydür Hisarcıkkayı. Bu yiğitliğinizi, bu atmış olduğunuz adımı kıyamete kadar unutmamız mümkün değil. Yatırım bir yere geldiği zaman iş aş demek, işsizliği sıfıra indirmek demek.” dedi. Yakınkent OSB’ye daha fazla yatırımcı geleceğini söyleyen Filiz, “Ben 6 seçim geçirdim. 24 Haziran’da 7. Seçimi geçireceğiz. Seçim benim için düğün bayram. Ama şu var, bizim için siyasetin bir tane adresi var oda hizmet. Yani laf üretmek değil, iş üretmek. Buraya gelen fabrikalar lastik fabrikası ayarında büyük fabrikalar olacak. Yatırımlar yapılıyor ama bürokrasi arkadan geliyor. Bazı eksiklikler de var. İlimize faydalı olacak fabrikalar getireceğiz.  Buraya gelecek olan fabrikalar en az 100 kişi çalıştırsın istiyoruz. Milli savunmaya parça üreten bir fabrika için Yakınkent OSB’de arazi tahsis ettik. 500-600 kişi çalıştırıyor. Bu işler yarım kalmamalı. Allah izin verirse, sizler sandıktan bizi çıkardığınız zaman bu yarım kalan işlerin hepsini tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.


-Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’dan yeni hastane açıklaması-


Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile yeni hastane konusunda görüştüklerini ifade eden Filiz, şunları söyledi: “Bir dönem sağlık bakanımız olan Başbakan Yardımcımız Recep Akdağ ile yeni hastane konusunda görüştük. Başbakan Yardımcımız Akdağ’a, bölge trafiğin orayı ve Yapraklı tarafını sunduk. ‘Böge trafiğin orası birde Yapraklı yolu var yeni hastane yeri için, nasıl yapalım?’ dedim. ‘Siz hastalarınızı Ankara’ya mı sevk ediyorsunuz, Yapraklı’ya mı sevk ediyorsunuz? Yapraklı tarafı diyen arkadaşlarınızla beni bir karşılaştırda onları ikna edeyim.’ dedi. Biz hizmetin en doğru olanını yapmak istiyoruz. Çakırı’nın Ankara’ya doğru büyümesi gerekiyor. İl başkanımızla, milletvekilleriyle, belediyemizle birlikte büyümeye, gelişmeye devam edeceğiz. Ayrı gayrı yok.”


AK Parti Milletvekili A. Adayı İrfan Dinç de “Hisarcıkkayı Ertuğrul Gazi Kültür Merkezi”nin açılışında emeği geçenleri kutladı. 


Dinç, Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu aktararak, “Bütün haçlıların, şer güçlerin iştahını kabartan zenginliklere sahip ülkeyiz. Hepsi bu ülkeyi bölmek, parçalamak istiyor. Bu millet öyle bir millet ki Allah’ın seçtiği bir millet. Bu milletin sırtını yere getirmek mümkün değildir. Islamın son kalesi Türkiye’dir. Birliğimizi ve berberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece dış güçler amaçlarına ulaşamayacaklar.” ifadelerine yer verdi.


-Çankırı’nın her yerinde Çankırı Belediyesi’nin izi vardır-


Çankırı’nın tüm ilçe ve köylerinde Çankırı Belediyesi’nin bir izinin olduğuna değinen Dinç, “Hem Türkiye de hem Çankırı’mızda yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemde yapılması gereken işiler, yapılması gereken faaliyetler, tamamlanması gereken projeler neyse en iyi şekilde, en hızlı şekilde ve olması gereken şekilde yerine getirilecektir. Çankırı belediye başkanı olarak Çankırı’ya 14 yıldır hizmet ediyoruz. Sadece Çankırı’mıza değil tüm köylerimizde Çankırı Belediyesi’nin izi, eseri ve hizmeti vardır. Eksiklerimiz, noksanlarımız ve kusurlarımız mutlaka vardır. Yeni dönemde daha büyük gayretle sizlerin emrinde olacağız inşallah. Biz inanıyoruz ki köylerimiz bizlerin hareketimizin bereketirdir. Bu bereketi daha da artıracak olan sizlerin desteği ve duasıdır. Bizleri dualarınızda asla unutmayın.” açıklamasında bulundu.


Kendisinin köylü çocuğu olduğunu dile getiren Vali V. Abdullah Aslaner, “Bende bir köylü çocuğuyum. Bizim zamanımızda devletten köye, bir çeşme bir de yollarımızın kumlanmasını isterdik. O günden bugüne baktığımızda bu eseri görünce gurur duymamak mümkün değil. Köylerimiz sıcak asfalta kavuşmuş. Okulu, camisi yolu bitmiş, artık kültür merkezleri yapar hale geldi. Bu eserin yapılmasında emeği geçen herkesi kutluyor, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından Güneş İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Emine Yağmur Cesur, İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını ezbere okudu ve katılımcılardan büyük alkış aldı. Desteklerinden dolayı katılımcılara plaket verilip dua edilmesinin ardından “Hisarcıkkayı Ertuğrul Gazi Kültür Merkezi” açıldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top