Aktaş: Ilgaz Dağı tek elden yönetilmeli

Kastamonu ve Çankırı illerinin kültür ve turizm potansiyellerini masaya yatırmak üzere bir çalıştay düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ilgaz Dağı Ferko Ilgaz Mountain Otel’de gerçekleştirelen “Kültür ve Turizm Çalıştayı”na  Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, daire amirleri ve davetliler katıldı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy Kastamonu-Çankırı Kültür ve Turizm Çalıştayı'nın bölge için hayırlı olmasını temenni etti. Arısoy, çalıştaylardan verimli sonuçlar aldıklarını aktararak Arısoy, bölgenin potansiyelini harekete geçirmek, turizmin paydaşlarını bir araya getirmek ve birlikte neler yapabileceklerinin geliştirilmesi açısından toplantının önem taşıdığına dikkati çekti.


Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise Ilgaz Dağı turizminin bölge için önem arz ettiğini ifade etti.


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş da Ilgaz Dağı’nın hem Çankırı hem de Kastamonu için önemli bir değer olduğunu dile getirdi. Vali Aktaş İstiklal Yolu ve Ilgaz Dağı’nın bölge turizmi için öneminden bahsetti.


-Ilgaz Dağı tek elden yönetilmeli-


Vali Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim arzum Ilgaz Dağı'nın tek elden, profesyonel şekilde idare edilmesi. Bölgede turizm bakımından çok yetersizlikler var. Burada kış turizmi öne çıkmış görünüyor. Halbuki Ilgaz, 12 ay yaşanası bir yer. Burada bir yapı oluşturularak şirket olabilir ya da iki bakanlığımızın ortak bir yapısı olabilir. Ilgaz Dağı'nın tek elden profesyonelce yönetilmesini arzu ediyorum."


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top