Akşener, Çankırı'da vatandaşlara seslendi

İYİ Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Çankırı Belediye Meydanında vatandaşlara seslendi.

CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekiline sahip çıkan Akşener, “Erken seçim için şimdi pişman oldular. Çamura yatmak için her işi yapıyorlar ama buna biliyorum ki müsade etmeyeceksiniz. İYİ Parti’yi seçime sokmamak için her türlü gayret gösterildi, tuzaklar kuruldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na 15 milletvekili arkadaşımız ricasında bulundum. 15 kahraman arkadaş bizim partimize destek oldular. Seçime girmemizi sağladılar. 15 demokrasi kahramanı arkadaşımızı ölünceye kadar minnetle, şükranla anacağım. Çünkü bir oyunu bodular. Sayın Erdoğan diyor ki ‘15 ödünç milletvekili aldılar güneş motel pazarlıkları yapıldı.’ O arkadaşlara laf söyleyenin çenesini kapatırım. O arkadaşlarımız seçime girebilelim diye bir tavır koydular, demokrasinin önünü açtılar. Milletin iradesine saygı duymayan biri var o da sensin Erdoğan bey.” dedi.


Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yıllardır siz FETÖ dediniz. ‘Fetullah Gülen hoca efendi’ diyen sizlersiniz. Bana FETÖ diyenler, dokunulmazlığım yok, eğer bu iddialarınızı ispatlayıp gereğini yapmazsanız şerefsizsiniz. 2,5 yıldır şerefsiz şerefsiz kereste gibi adamlar geziyor. Buradan sayın başbakana diyorum ki, ‘Sen başbakansın. Dedikodu yapamazsın, iftira atamazsın, sen gereğini yapmalısın. Çankırı’dayım gel beni tutukla. Görelim kimmiş FETÖ’cü. Yıllık 2.5 milyar Türk lirası harcayan en büyük çiftlik TRT'yi satıyorum kardeşim. Hem para alacağım hem de 2.5 milyar lira ile iş imkanları yaratacağım. Bakanlar, eşleri, bakan yardımcıları, çoluk, çocuk, damat sizlerin ceplerinden çıkan paralardan gezdikleri lüks arabalardan onları indireceğim. Elinde AK Parti kağıdıyla gidiyorsun, o zaman anca taşeronda iş bulabiliyorsun. Sizin çocuklarınıza taşeron yanı, kendi çocukları valilerin, belediye başkanlarının yanında 1 ay çalışıp ballı maaşlara oturuyor. Bunların önüne inşallah birlikte geçeceğiz. Gençleri yaşatacağız. Gençler yaşayacak ve bu ülkeye hizmet edecek.”


TİKA’yı kapatacağını söylemediğini vurgulayan Meral Akşener şöyle devam etti: “Sayın başbakana kadar yalan söylemek nasıl oluyor anlamadım. Ben TİKA’yı kapatacakmışım bununla ilgili bana çemkiriyor. Ben TİKA’yı kapatacağım demedim ben TRT’ yi satacağım, YÖK’ü kapatacağım dedim. Ben TİKA’sından AFAD’ına TOKİ’sinden bu çiftlik haline gelmiş kurumların neyi nereye harcadığına bakacağım dedim. TOKİ dar gelirliye  konut için kurulup da en zengin müteahhit konumuna gelmişse yanlıştır. TİKA yılda 4 milyar dolar harcıyor. Senin, sizin paranızdan elbette soracağım ağalara. Bu 4 milyar dolar yıllığı nereye harcadın kardeşim. Onun için korktular iftira atıyorlar ve yalan söylüyorlar. TRT  yılda 2.5 milyar para harcıyor. Senin çocuğun açken birilerine çiftlik haline getiren o TRT’ yi Allah’ın izniyle satacağım kardeşim. Gençlerimize iş imkanı yaratacağım. Öğretmenlerin hepsini kadrolu öğretmen haline getireceğim. Devlet memuriyetinde liyakati esas alıp hakkı olanın herhangi  bir yerden torpil getirmeden hakkını aldığı bir sistem kuracağım. Sorular çalındı bu ülkede. Hani FETÖ ile mücadele ediliyor ya her şeyi konuşuyorlar. Huzurunuzda ilan ediyorum, KPSS’ye girip hakkı yenilmiş çocukların haklarını iade edeceğim.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top