"Çankırı'mızı Şampiyon Yapalım"

AK Parti Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu 24 Haziran seçimlerinde Çankırı’nın Türkiye birincisi olması halinde, tüm yatırımlar için öncelikli il konumunda olacağını söyledi.


24 Haziran’da “Şampiyon Çankırı” için tüm vatandaşlardan destek isteyen Milletvekili Akbaşoğlu, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çankırı’mızı şampiyon yaptığımız zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Çankırı’yı pilot il yapmasını talep edeceğiz. Şampiyon Çankırı bu şekilde öncelikli olarak yatırımlardan daha fazla nasibini alacaktır. Milletvekilleri olarak bu teminatı veriyoruz. Çankırı, 81 il içinde öncelikli yatırımlara muhatap olacak ve talepleri öncelikli olarak karşılanacaktır. Gayemiz, Allah’ın rızasını kazanmak, milletin duasını almak ve hayırlı dualarla anılmaktır.” dedi.


Akbaşoğlu, “Çankırılı hemşehrilerimizden AK Parti’mize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz. 15 – 16 yıl önce ülkemizin durumunu hatırladığımızda, enflasyonun 3 rakamlarda olduğu, günlük repo faizlerinin 7 binlere vardığı, kredibilitesinin düşük olduğu, memur maaşlarının ödenme noktasında zorluk çekildiği, hastanelerde sıraların beklendiğini, her hastanın her hastaneye kabul edilmediği, hastaların hastanelerde rehin kaldığı, esnafların kasalarını başbakana fırlattığını hatırlıyoruz. Bu karamsar tablolar  AK Parti iktidarı ile değişti. Bu yaşanılan olumsuzluklar yerini güzel olumlu durumlara bıraktı.” diye konuştu.


-AK Parti iktidarında kişi başı gelirimiz arttı, dev projeler hayata geçirildi-


AK Parti iktidarı ile kişi başına düşen milli gelirin de giderek arttığını vurgulayan Akbaşoğlu, “15 sene önce 65 milyon nüfuslu Türkiye’de GSMH toplam 230 milyar dolar, kişi başı milli gelir ise 3 bin dolar civarındaydı. 15 yıllık AK Parti iktidarında, her türlü uluslararası operasyonlara rağmen 81 milyon vatandaşımızın yaşadığı Türkiye’de GSMH 860 milyar dolar ve kişi başı milli gelir ise 11 bin dolar civarındadır. Eğer biz 2013 yılından bugünlere her ay, her gün bir takım operasyonlara maruz kalmasaydık emin olun şu anda kişi başına düşen milli gelirimiz 20  bin dolar civarında olacaktı. Lakin yaşanılan süreçleri bütün vatandaşlarımız bizzat gördü. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği hedef, dava arkadaşları ve milletimizle birlikte 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılında bugünkü noktayı 2 katına katlayarak toplamda 7 kat büyümeyi ve 22 bin dolar üzerinde kişi başı geliri hedeflemektedir.


Bugüne kadar yapılanlara baktığımızda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yatırımlar bir tarafa, son 15 yıldır yapılan büyük hizmet ve yatırımlar bir tarafa konulduğunda  hakikaten son 15 yılda yapılanlar daha ağır basmakta.  Dünya’da son 10 yılda yapılan 10 büyük projenin 6’sı Türkiye’de ve AK Parti hükümetleri tarafından hayata geçirildi. Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul’daki 3. Havalimanı inşallah 29 Ekim 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız uçakla bugün (21 Haziran 2018) piste ilk inişi gerçekleştirecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Ovit Tüneli bu büyük yatırım ve hizmetlerden bazıları. Tabi bu arada Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelimiz de devasa bir yatırım olarak hizmete açıldı.


24 Haziran seçimleriyle birlikte geçeceğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile inşallah yük treninden hızlı trene binerek ülkemizi ve şehrimizi şaha kaldıracağız. ” açıklamasında bulundu.


Dünya ölçeğinde ilk 10 ekonomi arasında yer alma hedeflerine sadece AK Parti ile ulaşılabileceğinin altını çizen Akbaşoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyük bir birikim ve tecrübe söz konusu. Bu tecrübeyi yarınlara taşıyabilmek adına hep beraber gayret göstereceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha büyük hedeflere birlikte ulaşacağız.


Türkiye’de ve Çankırı’mızda bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacağından hemşehrilerimiz yapılan yatırımları bizzat gördüğü için en iyi  şekilde bu durumu takdir edecektir. Hem Çankırı’da hem Türkiye’de AK Parti birinci olacak ve Çankırı’mız 81 il içinde  en yüksek oyu alarak inşallah şampiyon olacak. Bugüne kadar yaklaşık 9 Milyar TL hizmet alan Çankırı’mız çok daha fazla hizmeti daha kısa sürede alabilme imkanına kavuşacak. Bir aydır Çankırı’mızın köylerini, ilçelerini ve şehir merkezini arkadaşlarımızla birlikte dolaşıyoruz. Çankırı’daki tüm hemşehrilerimiz Çankırı’yı ‘Şampiyon Çankırı’ olarak zikretmekte. İnşallah hemşehrilerimizle Çankırı’yı daha büyük hedeflere birlikte taşıyacağız.


25. ve 26. Dönemlerde Çankırı Milletvekili olarak görev yaptık. Büyük hizmetlere imza attık. Son 2,5 yılda yaptığımız hizmetler Çankırı tarihinin en büyük yatırımları oldu. Son 2,5 yılda 2,5 Milyar TL’lik büyük hizmet ve yatırımlara muhatap olduk elhamdülillah.


-Çankırı için çok önemli projeleri hayata geçirdik ve büyük projeleri takibe devam edeceğiz -


1 Kasım 2015 seçimlerinden bu tarafa yaklaşık 2,5 yıllık dönemde bir takım projelere imza attık. Bu süre içinde bizzat takip ederek hayata geçirdiğimiz projeleri sıralayacak olursak, Çankırı’mızın 12 ilçesinden 9’unu birbirine yaklaşık 40 km yakınlaştıran Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunu 2017 yatırım programına aldırarak, 100 Milyon TL’ye (eski para ile 100 trilyon) ihale etmek suretiyle aynı yıl çalışmaları başlattık. Şu an bu proje bütün hızıyla devam ediyor. Çankırı tarihinin en büyük yatırımı olan ve 70 yıllık  rüyayı Allah’a çok şükür gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. Şu an Çankırı’mızda suyunu içtiğimiz Orta Güldürcek Barajının 2 misli büyüklüğünde, 160 bin dekar araziyi sulayarak  yıllık 101 Milyon TL (eski para ile 101 trilyon)  zirai katma değer üretecek olan Devrez Kızlar Yolu Barajını 2017 yatırım programına aldırarak 31 Mayıs 2017’de ihale etmek suretiyle  Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve Barajın yapılacağı Köpürlü köyü sakinlerinden Çıta Mehmet lakaplı Mehmet Eraslan amcamızla beraber 17 Aralık 2017 tarihinde temelini atmak suretiyle çalışmaları başlattık. Şu an itibariyle bu barajın yapımına ilişkin çalışmalar son sürat devam ediyor. Aynı zamanda bu baraj hidroelektrik santral olarak Çankırı’mızın elektriğini de üretecek.


300 Milyon TL maliyetli Çankırı – Korgun – Ilgaz yolunu 2017 yılı içinde ihale etmek suretiyle çalışmaları  başlattık. Şu anda E-80 karayoluna bağlantılı duble yolumuz çok güzel bir şekilde yapılan sıcak asfaltı ile yolculuk süremizi hem daha konforlu hem daha kısa hem de ekonomik tasarruflu bir şekilde kat etmemize vesile olacak.


Aynı şekilde 2017 yılında ihalesi yapılan Ankara - Çankırı çevre yolunda çalışmalar hızla sürüyor. 2017 yılında ihalesi yapılan Aşiyan Köprülü Kavşağı şu anda vatandaşlarımıza hizmet veriyor.

 

Çankırı’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni geçen ay halkımızın hizmetine açtık. 400 yataklı yeni Devlet Hastanemizi 2018 yılı yatırım programına aldırarak inşallah bu yıl içinde temelini atacağız. Çankırı’mıza hayırlı ve uğurlu olsun.


İnşallah önümüzdeki yeni dönemde Orta-Şabanözü-Çubuk yolunu bölünmüş yol olarak ilimize kazandıracağız. Çerkeş Hacılar Barajını hayata geçireceğiz. Çerkeş’ten Yaprak’lıya, Eldivan’dan Bayramören’e Çankırı’mızın bilhassa turizm alanında da büyük sıçrama yapmasını sağlayacağız.


Bizim için manevi önemi çok büyük olan 1235 tarihli Anadolu’muzun ilk darülhadisi olan Selçuklu eseri Taş Mescidimizi, yıkılan şifahanesi ve mevlevihanesiyle aslına uygun bir şekilde restore ettirerek  yaklaşık 2 ay sonra hemşehrimizin ve ziyaretçilerimizin hizmetine inşallah açacağız.


İlk milletvekili seçildiğimizde, şehrimiz için düşüncelerimizi ortaya koyduğumuzda İslami İlimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik Bölümleri ile Çankırı Karatekin Üniversitemizi zenginleştirmeyi düşündüğümüzü ifade etmiş ve yetkililerle buna ilişkin fikirlerimizi paylaşmıştık. Allah nasip etti İslami İlimler Fakültesi’ni 2016 yılı sonu itibariyle kurduk. İnşallah bu yıl öğrenci alınacak. Değerli rektörümüzün verdiği bilgiler çerçevesinde Sayın Başbakanımızın 12 Haziran Çankırı mitinginde verdiği müjdeyle inşallah önümüzdeki yıl Hukuk Fakültemizde öğrenci alımına başlayacak. Sayın rektörümüzle görüşmek suretiyle Kurşunlu YİBO’da da inşallah Adalet Meslek Yüksekokulu da eş zamanlı  öğrenci kabul edecek.


Bu hafta içinde çeşitli programlar için Kastamonu’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanımızı bir çay sohbeti için ilimize davet ederek yaptığımız görüşmeler neticesinde Çankırı Belediyemizin 20-25 Milyon TL (eski para ile 20-25 trilyon) tutarındaki Fatih Mahallesine yapılacak olan Spor Vadisi’nin talimatını verdirdik. Aynı zamanda 10 Milyon TL (eski para ile 10 trilyon) tutarındaki Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu mevcut yerinde yeniden yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. İnşallah hem Sayın Başbakanımızın hem de Gençlik ve Spor Bakanımızın ifade ettiği üzere Orhan Saka Spor Salonu tarafında 40 Milyon TL (eski para ile 40 trilyon) tutarındaki en az 10 bin kişilik yeni bir stadı şehrimize kazandıracağız. Yeni stad yapıldıktan sonra şehir merkezimizdeki eski stadı yıkarak altına katlı otopark, üzerine de Millet Bahçesi’ni ve şehir meydanını Çankırı’mızın hizmetine sunacağız.


Kızılırmak ve köylerinin su problemini çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararı ile kesin olarak gideriyoruz.


-Yeni iş sahaları ile istihdamı artıracağız ve tersine göçü teşvik edeceğiz-


Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi, Şabanözü OSB, Korgun OSB, Çerkeş OSB’ye yeni yatırımcılar kazandırarak fabrika sayımızı artırmak suretiyle insanlarımıza yeni istihdam alanları oluşturacağız. İnşallah tersine göçü teşvik ederek Çankırı’mızı daha da büyüteceğiz. Tabiki bunun için konutla ilgili ihtiyacımızı öncelikli olarak karşılamak için TOKİ ile iş birliğimizi geliştireceğiz. TOKİ marifetiyle konut sorununu en kısa sürede hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda, onların memnuniyetini gözeterek gidereceğiz.


1 Haziran 2018 itibariyle TYÇP bünyesinde 938 hemşehrimizi işe başlatmıştık. Çalışma ve Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu ile yaptığımız görüşme neticesinde İŞKUR bünyesinde bu hafta başvurular alınarak 500 kişiye daha iş imkanı sağlıyoruz. Çankırılı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.


Bizim Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettiğimiz çok önemli bir projemiz var. Çankırı’mızı ve Ilgaz’ımızı turizm merkezi haline getirecek bu proje güçlü ve büyük Türkiye’nin öncülüğünde kurulacak, adil ve merhametli yeni dünyanın “Davos”unun Ilgaz olmasına yönelik büyük bir projedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü bünyesinde bu proje son noktaya gelmiştir. En az 500 yatak kapasiteli ve 2 bin kişilik Uluslararası Kongre Merkezi ile  24 Haziran seçimlerinden sonra yap-işlet-devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilecektir.


Tuz mağaramızı dünya turizmine açıyoruz. Özetle, sanayiden turizme, sağlıktan spora, konuttan yollara kadar birçok farklı konuda projelerimiz var ve bunları Şampiyon Çankırı olarak en kısa sürede hayata geçireceğiz.


-Memleket aşığıyız, hizmetlerimiz Çankırı için-


Biz şehrimize aşığız. Cumhurbaşkanımız tarafından memleketim olan Çankırı’ya hizmetle görevlendirildik. Bazı projelere katkı vererek, bazı projeleri de bizzat yaparak hayata geçirdik. 5 İl birbiri ile yarışıyor. Biz istiyoruz ki Çankırı şampiyon olsun. Şehrimizde büyük bir kenetlenme var. Kendimiz için çalışmıyoruz. Şehrimiz, vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Şehrimizi daha iyi imkanlara ulaştırmak istiyoruz. Gayemiz Allah’ın rızasını kazanmak, milletin duasını almak ve hayırlı dualarla anılmaktır. Çankırılı hemşehrilerime şunu söylüyorum, gelin Çankırı’yı ve Çankırılıyı şampiyon yapalım, oyumuzu Çankırı’ya verelim. Bu nedenle hem Salim Çivitcioğlu kardeşimle biz birlikte hem de dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor bir oyla başkan yapalım. Nasıl ki 1. İstiklal Mücadelesinde Mustafa Kemal Paşa’nın öncülüğünde dedelerimiz zamanında Haçlı-Siyonist ittifakını yerle bir ettiysek şimdi de Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Haçlı -Siyonist ittifakını yerle bir edelim. ABD ve İsrail’in planlarını kursaklarında bırakarak tarihin çöp sepetine atalım. Gelin hep birlikte yeni bir dünya kuralım.


Çankırı’yı  güçlü ve büyük  Çankırı, Türkiye’yi güçlü ve büyük Türkiye yapalım. Bunun için Çankırı Türkiye’nin kilit taşıdır. Çankırı şampiyon olduğunda Türkiye de dünyada şampiyon olacaktır inşallah.”


Akbaşoğlu yarın büyük bir yürüyüş yapacaklarını aktararak, “Tüm vatandaşlarımızı yarın (23 Haziran Cumartesi) saat 14:00’ te Belediye Meydanından başlayarak yapacağımız büyük ‘Şampiyon Çankırı’ yürüyüşüne davet ediyorum. Bütün hemşehrilerime selam ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top