"Milletimizin hizmetkarı olacağız"

AK Parti Çankırı Milletvekili Adayı Salim Çivitcioğlu, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Çankırı’nın şampiyon olacağını inandığını belirterek, “Tüm teşkilatımızla birlikte 21 Mayıs’tan bugüne kadar aralıksız çalıştık. Gitmediğimiz köy, ilçe, sıkmadığımız el kalmadı. Tüm vatandaşlarımızla kucaklaştık. 24 Haziran’da Şampiyon Çankırı için  var gücümüzle çalıştık. Çankırı’mız şampiyon olduğunda yatırımları alma noktasında öncelikli il olacaktır. Biz bugüne kadar ve bundan sonra da milletimizin hizmetkarı olan tecrübeli ve donanımlı kadrolarımızla EMİN adımlarla sağ SALİM şampiyonluğa ilerliyoruz.”  dedi.


Çankırı’ya AK Parti hükümetleri tarafından çok önemli yatırımların yapıldığını aktaran Çivitcioğlu, “Çankırı’mız doğalgaz ile AK Parti iktidarında tanıştı. AK Parti’nin 2002 yılındaki iktidarına kadar ülkemizde birkaç büyük şehir ve sanayide kullanılan doğalgaz, Çankırı’mızda merkezde son 10, 5 ilçemizde de son birkaç yıldır kullanılıyor. Bu yıl içinde 2 ilçemize daha doğalgaz verilerek toplamda 8 ilçemize doğalgaz verilmiş olacaktır. Bu sayede kırsala geri dönüş hızlanacak ve ilçelerimizde de bulunan sanayi tesislerimizde verimliliğin artması ve maliyetin düşmesi sağlanmış olacak.” diye konuştu.


"MKE Silah Fabrikası’nın önemi artacak"


Çivitcioğlu, MKE Çankırı Silah Fabrikası’nın çok önemli bir silah sanayi olduğunu belirterek, “İçinde bulunduğumuz jeopolitik durum göz önüne alındığında sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan savunma sanayine önem vermiş ve bu noktada gerekli yatırımların yapılması sağlanmıştır. İlimizde bulunan MKE Çankırı Silah Fabrikası’nın da bu kapsamda bugüne kadar yapmış olduğu yatırımların ve kapasitenin 24 Haziran’dan sonra da artması noktasında gerekli çalışmalar yapılacaktır.” ifadelerine yer verdi.


"Üniversitemizin bölümleri ve öğrenci sayısı artacak"


Eğitim konusunda da AK Parti hükümetlerinin çok önemli projelerinin olduğunu dile getiren Çivitcioğlu, “AK Parti’mizin olmazsa olmazlarından biri olan eğitimin geliştirilmesi noktasında her ilimize üniversite kurulmuş, üniversite olmayan il kalmamıştır. 2007 yılında kurulan Çankırı Karatekin Üniversitemize İslami İlimler Fakültesi, Kurşunlu ilçemize Adalet MYO, Çerkeş İlçemize Tapu Kadastro MYO ve Grafik Tasarım bölümü kurulması, ayrıca Sayın Başbakanımızın Çankırı mitinginde müjdesini verdiği Hukuk Fakültesi’nin kurulması noktasında gereken çalışmalar yapılacaktır. Bu sayede ilimizdeki öğrenci sayısının arttırılması hedeflenmektedir.” açıklamasında bulundu.


"Yeni hastane ile Tıp Fakültesini ilimize kazandırmayı hedefliyoruz"


Çivitcioğlu, yeni yapılacak 400 yataklı hastane ile ilimize Tıp Fakültesinin kazandırılabileceğini altını çizerek, “Öncelikle  Avrupa’yı Asya’ya bağlayan E-80 karayolu üzerindeki Çerkeş ve Kurşunlu ilçelerimize daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için 2 adet modern hastane yapıldı. Çankırı’mıza da tam teşekküllü ve 400 yatak kapasiteli yeni hastane projesi 2018 yılı yatırım programına alındı. Hastanemizin tamamlanmasından sonra eski hastanenin üniversitemiz bünyesinde Tıp Fakültesi olarak kazandırılması için gerekli çalışmaların tarafımızdan yapılacağından halkımızın emin olmasını isterim.” dedi.


"Spor yatırımları artarak devam edecek"


Çankırı’nın her zaman ve her konuda en iyi yerde olması için gece gündüz demeden çalışacağının sözünü veren Çivitcioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Son 15 yılda Çankırı’mıza 337 Milyon TL tutarında  gençlik ve spor yatırımları yapıldı. Ancak bunlar geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve çocuklarımız için elbette yeterli değildir. Amacımız daha sağlıklı ve zinde gençlerin yetişmesi için yapılabilecek tüm faydalı projeleri yapmaktır. İlimize Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde belediyemiz marifetiyle  20-25 milyon TL değerinde bir spor vadisi kazandıracağız. Yaklaşık 35 yıldır ilimize hizmet eden ve ömrünü dolduran kapalı yüzme havuzumuzun yerine daha modern yarı olimpik yüzme havuzu yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca Sayın Başbakanımız Çankırı’mızdaki coşkulu mitinginde stadın yerine Millet Bahçesi yapılacağını müjdelemesi üzerine ilimize günümüz teknolojisine uygun, modern, en az 10 bin kişilik yeni bir stadın kazandırılmasını en kısa sürede sağlayacağız.


Çerkeş ilçemize gençlik merkezi kazandırılmasında son aşamaya gelindi. Kurşunlu ilçemize de 5 Milyon TL değerindeki gençlik merkezi kazandırılması çalışmalarına başlandı. Şabanözü ilçemize  ise bin kişilik kapalı spor salonunu kazandıracağız.


İlimize gelen öğrencilerin konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla kamu ve özel sektör işbirliği ile yaklaşık 5 bin kişilik modern yurtlar kazandırılmıştır. Üniversitemizin öğrenci sayısının arttırılmasıyla yeni yurtların kazandırılması için gereken çalışmalar da yapılacaktır.


"Tarım ve hayvancılığı daha çok geliştireceğiz"


Çankırı’mızın sosyo ekonomik durumu göz önünde bulundurulduğunda özellikle Kızılırmak vadimizde tarım, Taşyakası dediğimiz Korgun’dan Çerkeş’e kadar olan alanda hayvancılığın geliştirilmesi noktasında mesleği ve eğitimi tarım ve hayvancılık olan, bu işlerin içindeki bir kardeşiniz olarak önemli rol alacağımın özellikle bilinmesini isterim. Tarımın geliştirilmesi noktasında Koyunbaba Barajı tamamlanmış binlerce m2’lik bir alanın sulanması amacıyla toplulaştırma çalışmalarına başlanılmıştır. Hamzalı Barajı ve göletinde, Kızılırmak vadisinde toplulaştırma çalışmalarında belli bir aşama kaydedilmiştir. Bölge halkının rüyası olan Devrez Kızlaryolu Barajı’nın yatırım programına alınarak ihale edilmesi de yine hükümetimize nasip olmuştur. İnşallah önümüzdeki dönemde de Çerkeş Hacılar Barajının yatırım programına alınması 27. Dönem hükümetimize ve bizlere nasip olur. Bununla birlikte ilimizin değişik bölgelerinde tarımın geliştirilmesi amacıyla irili ufaklı birçok gölet kazandırılmıştır.  


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yapılan 82 Milyon TL’lik desteklemeler yardımı ile ilimizde toplam 165 Milyon TL’lik yatırım gerçekleşmiştir. Ancak ilimizin potansiyeli göz önünde bulunduğunda bu yatırımı daha da ileriye götürmek için elimizden gelen yapılacaktır.  Özellikle Çerkeş bölgemizde ‘Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’ kurulması noktasında ilk adımlar atılmıştır.


"Turizmde çıtayı daha yukarılara çıkaracağız"


Türkiye’nin ‘Davos’u yapacağımız Ilgaz Dağı’nda Milli Parklar Genel Müdürlüğü marifetiyle yeni bir otel yapılması ile ilgili çalışmalara başlandı.


Ayrıca bu bölgeye Uzun Devreli Gelişme Planında (UDGP) bulunan ve Gençlik  ve Spor Bakanlığı marifetiyle ilimize kazandırılan mekanik hat 2 yıldır Ilgaz Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından işletiliyor.  Amacımız Ilgaz Dağı doruk mevkisinin ve Yıldız Tepe Kayak Merkezi’nin ülkemizin öncelikli kayak merkezlerinden biri haline gelmesidir.


Dünyanın en önemli tuz rezervlerinden biri olan  Tuz Mağaramızın turizme kazandırılması noktasında belediyemiz ve bakanlığımızla iş birliği halinde olunarak Çankırı’nın adını ülkemiz ve dünya genelinde duyurmak için gereken bütün özveri gösterilerek konunun takipçisi olacağız.


Genel bütçeden sağlanan imkanlarla Çankırı Ulu Cami, İmaret Cami ve Çankırı Müzesi ve Taş Mescidin restorasyonu yapılmıştır. Bu tarihi yerlerle beraber eski Çankırı’nın kalbi olan İmaret bölgesinin ve Uzunyolun sokak sağlıklaştırması ve canlandırılması amacıyla yeni bir projelerin yapılmasını  hedeflemekteyiz. Bu proje çerçevesinde Büyük Cami merkezli Astarlı Zade Hilmi Efendi Evi ve Çivitcioğlu Medresesini de içine alacak manevi değerlerimizin yüksek olduğu bu bölgeyi Külliye olarak düzenlemek istiyoruz. İlimizdeki termal tesislerin artırılması içinde gerekli çalışmalar yapılacaktır.  Bu yapılan çalışmalarla ilimizdeki turizm potansiyelinin arttırılması hedeflenmektedir.


"OSB’lere daha çok yatırımcı çekeceğiz"


İlimizde kurulan ve kurulması hedeflenen Organize Sanayi Bölgelerine yeni yatırımcıların kazandırılarak istihdamın arttırılması ve tersine göçün sağlanması hedeflenmektedir. Özellikle Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri olan Yakınkent OSB’deki yatırımların arttırılması sonucu oluşacak konut ihtiyacının da TOKİ marifetiyle karşılanması için çalışmalara başlanmıştır.


Hükümetimizin iktidara geldiği günden bugüne kadar fen ve sanat kurallarına uygun yapılan konutlarda vatandaşlarımızın oturulması için toplu konut hamlesine başlanmış Çankırı il ve ilçelerimizde de bu konuda yatırımlar yapılmıştır. Ayrıca daha önce yapılan konutların kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılması için hükümetimiz gerekli destekleri ve düzenlemeleri yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.


"Sıcak asfalt çalışmaları aralıksız sürecek"


2002 yılında iktidarımızın başlamasıyla acil eylem planı kapsamında öncelikle Çankırı Ankara arasındaki yolumuz duble yol olarak tamamlanmış akabinde de BSK kaplamalı şekilde standardı yükseltilmiştir. Ana arterlerimizden biri olan Çankırı İstanbul E-80 kara yolumuzda aynı şekilde sıcak asfalt ve duble yol olarak ilimize, ülkemize ve hatta diğer ülkelerin vatandaşlarına da hizmet etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Çankırı- Korgun – Ilgaz karayolunun, Korgun- Kurşunlu yolunun iyileştirilmesinin yanı sıra Çankırı çevre yolunun yapımına da başlanılmıştır. Aşiyan köprülü kavşağı da hizmete açılarak ulaşımda kolaylık sağlamıştır.  24 Haziran’dan sonra inşallah Orta- Şabanözü- Çubuk yolunun bölünmüş yol olarak hizmete açılması da bizlere nasip olacaktır.


Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerden gelen birisi olması nedeniyle alt yapı sorunlarının çözülmesi için köy alt yapısını destekleme projesi uygulamalarına (KÖYDES) 2005 yılından itibaren Türkiye genelinde başlandı. Bu kapsamda KÖYDES ve İl Özel İdaresi marifetiyle ilimizde köy yollarının standartları iyileştirilmiş, 2018 yıl sonu itibariyle de 185 km’lik grup yollarının BSK kaplama ile sıcak asfalt yapılacaktır. Bizde geriye kalan köy yollarımızın sıcak asfalt yapılması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz.


Kızılırmak köylerimizin içme suyu sorunu bakanlar kurulu kararıyla çözülmüş olup, Güldürcek Barajı’ndan gelecek suyun Kızılırmak’ın mevcut hattına birleştirilmesi noktasında gerekli proje çalışmalarına başlanılmıştır.


Biz bugüne kadar ve bundan sonra da milletimizin hizmetkarı olan tecrübeli ve donanımlı kadrolarımızla EMİN ADIMLARLA SAĞ SALİM ŞAMPİYONLUĞA desteklerinizle ilerliyoruz.” 


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top