24 Haziran öncesi coşkulu yürüyüş

24  Haziran seçimleri öncesi AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüş gerçekleştirildi. Belediye meydanından başlayıp şehir turu atıldıktan sonra belediye meydanında konuşmalar yapıldı.


Eski Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, yarınki seçimin önemine değinerek, “Yarın çok önemli, çok kritik bir virajı hep birlikte başarıyla aşacağız inşallah. Bu sadece bir ülkenin var oluş meselesi değil. Bir coğrafyanın yeniden ayağa kalkması, yeniden dirilmesi, 21. yüzyıla yayılması, damgasını vurmasının tarihidir 24 Haziran. Türk Milleti her zaman tarih yapan, tarih yazan özelliklere sahiptir. Bunda da Çankırı’nın rolü ve önemi çok büyüktür. Çankırı’ya yakışan, bu tarih yazılırken en yüksek oy oranı ile damgayı vurmaltır. Hedef şampiyonluk ki bize de şampiyonluk yakışır. Çankırı’mızın çok daha büyük, önemli hizmete ihtiyacı var bir sürü proje var. Bunlar Çankırı şampiyon olursa, kendine yakışanı yaparsa liderimiz de Çankırı’mıza hak ettiği değeri fazlasıyla verecektir inşallah.” dedi.


Eski Çankırı Milletvekili Tevfik Akbak da Çankırı’ya güvendiğini belirterek, “Yarın ülkenin selameti için çok önemli bir gün. Ben Çankırı’mıza her zaman güvendim, yarın yine en doğrusunun yapılacağına inanıyorum. Cumhur ittifakı kazandığında Filistin’deki mazlumlar, dünyanın dört bir yanında zulüm gören müslümanlar sevinecek, PKK ve Kandil üzülecek. Siz hangi tarafı sevindirmek istiyorsanız hesabınızı, kitabınızı yapın. Büyük fotoğrafa bakın. Şu andan itibaren herkes tereddütlü gördüğü dostlarını uyarsın. Çankırı’mızı en yüksek desteği verelim.” şeklinde konuştu.


Eski Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise yarınki seçimler için tüm Çankırılılardan destek beklediğini aktararak, Çankırı’nın Türkiye birincisi olmasını temenni etti.


AK Parti Çankırı Milletvekili Adayı Salim Çivitcioğlu, konuşmasında şunlara yer verdi: “21 Mayıs’tan itibaren durmadan çalıştık. Köylerde, ilçelerde ve merkezde gezdik. AK Parti kadroları deneyimli kadrolardır. Tüm AK Parti kadroları olarak bir ve bütünüz, bizi kimse ayıramaz, bölemez bu böyle bilinsin. Çankırı’yı şampiyon yapacağız inşallah.”


Çankırı’ya yapılan yatırımlardan bahseden AK Parti Çankırı Milletvekili ve milletvekili adayı Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, bundan sonraki yatırımlarda öncelikli il olabilmesi için Çankırı’nın şampiyon olmasının öneminden bahsetti.


AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ise şunları söyledi: “Bundan önce girdiğimiz her seçimde olduğu gibi yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde de yine alnımızın akıyla başarılarımıza bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin siyasi tarihine Çankırı’mızı altın harflerle yazdıracağımıza inancım sonsuzdur. Birlik ve beraberlikle uyum içersinde çalışma azmimiz ve gayretlerimizle hep birlikte bunu başaracağımıza eminim.


Kardeşlerim, sizlerden son bir ricamız olacak, eşiniz dostunuz akrabanız arkadaşınız komşunuz çevrenizdeki hemşehrilerimizden hala KARARSIZIM diyen kardeşlerimiz var ise; Onlara lütfen, Devletimize, Milletimize, Bayrağımıza Vatanımıza her şart altında saldıran düşmanlarımızı, gerek ekonomik yollarla gerekse en büyük ihanetleri yaparak darbe girişimlerini o gece hep birlikte yaşadıklarımızı, terör örgütleriyle kimlerin işbirliği ve ihanet içersinde olduklarını kimlerin meydanlarda bölücü örgüt paçavralarını salladıklarını, bu seçimin yapanlarla yıkanların seçimi olduğunu, Bu seçimin; tarihimizin en önemli seçimi, devletimizin, milletimizin, vatanımızın ve bayrağımızın ilelebet payidar kalabilmesi için en büyük basamaktır. Bunu bir kez daha hatırlatmanızı önemle rica ediyorum.”


Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz ise, “Ya kadehler kalkacak ya başlar rükuya eğilecek. Allah başların secdeye gittiği zaferler eylesin. Edirne’den Ardahan’a Çankırı’ya kadar akın akın geliyoruz. Yeniden AK Parti diyoruz. Durmak yok yola devam Çankırı. Kazamız mübarek olsun.” açıklamasında bulundu.


Yürüyüşe AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekili adayı Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, eski Belediye Başkanı İrfan Dinç, eski milletvekilleri İdris Şahin ve Tevfik Akbak, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top