ÇANKIRI, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Çankırı'da oy sandıklarının tamamının sayımı tamamlanırken, 2 milletvekilini de AK Parti kazandı. Çankırı genelinde 688 seçim sandığında 116 bin 790 oyun kullanıldığı milletvekilliği seçiminde oyların yaklaşık yüzde  59,33'sini  alan Çankırı Türkiye üçüncülüğü elde etti.


Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekilliği Seçimi'nde Çankırı'da kesin olmayan sonuçlarına göre AK Parti’den Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu yeni dönemin milletvekili oldu.


Çankırı'da resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ; Recep Tayyip Erdoğan oyların %76,22'sini (80 bin 502), Muharrem İnce %12,43 (14 bin 121), Meral Akşener %9,94 (11 bin 200), Temel Karamollaoğlu %0,99 (bin 1127), Selahattin Demirtaş %0,23 (202) ve Doğu Perinçek %0,18 (205) oy aldı.


Milletvekilli seçimlerinde ise Cumhur ittifakı oyların %78,87'sini (91 bin 142), millet ittifakı %19,65 (22 bin 712), HDP %074 (856), Hüdapar  %0,16 (189), Vatan Partisi %018 (219) diğerleri ise %0,37 (439) oy aldı.  Cumhur ittifakında AK Parti %59,33 (68 bin 663), MHP %19,66 (22 bin 737) oy aldı. Millet ittifakında ise CHP %6,49 (7 bin 499), İYİ Parti %12,05 (13 bin 931) ve Saadet Partisi %1,11 (bin 286) oy aldı.


Çankırı Belediye meydanındaki ‘Teşekkür mitingi’ne AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin Ünal, AK Parti eski Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu katıldı.


Rize ve Konya’dan sonra Milletvekili seçimlerinde Türkiye üçüncüsü olan Çankırı’da AK Parti’nin zaferi Belediye Meydanında coşkuyla kutlandı.


‘Teşekkür Mitingi’nde bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “Bu zafer sizin bu zafer hepimizin. Sizlerin azmi sizlerin coşkusu sizlerin heyecanı ve sonsuz desteğiyle bugün burada bu sevinci bu mutluluğu yaşıyoruz. Sağ olun var olun. Liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, davamızı partimizi yalnız bırakmayarak devletimize, milletimize, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkarak yeniden büyük Türkiye’nin dünyada söz sahibi olacağı bu döneme hep birlikte damga vurduğumuz için Çankırı’mla gurur duyuyorum.” dedi.


AK Parti’nin Çankırı’nın desteğiyle meclise iki vekil gönderdiğinin altını çizen Kaman “Aldığımız bu sonuçlarla Çankırı’mızdan Ankara’ya Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu kardeşimizi gönderiyoruz şükürler olsun. Her ikisini de ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çankırı’mızı siz değerli kardeşlerimi temsil görevinde üstün başarılar diliyor ve hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Kardeşlerim her biriniz fazlasıyla yoruldunuz biliyorum sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum. Coşkumuzu mutluluğumuzu doyasıya yaşayacağız ancak sizlerden ricam herhangi bir taşkınlığa ve istenmeyin bir olaya sebebiyet vermemenizdir. Zaferimiz başarımız kutlu olsun. Hayırlı olsun. Sağ olun var olun Allah’a emanet olun.” dedi.


“Sizler sadece sandığa gidip oylarınızı kullanmadınız, bugün sizler tek millete, tek bayrağa, tek vatana ve tek devlete sahip çıktınız.” diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz “Bugün sizler, Suriye'ye Afrika'ya, Somali'ye, Bosna'ya Arakan'a, Musul'a Kerkük'e sahip çıktınız. Bugün sizler Malazgirt’te İstanbul’un fethine Çanakkale’ye 15 Temmuz’da ve biz onurumuzla yaşayalım diye bu topraklarda şehit olan aziz şehitlerimize sahip çıktınız. Bugün sizler Azez’de, Menbiç’te, Afrin’de kandilde destanlar yazan bedrin aslanlarına sahip çıktığınız, bugün bizler Yasin Börü’ye, Halil Kantarcıya, Fethi Sekin’e, Ömer Halis Demir’e sahip çıktınız. Anadolu’nun işgaline dur demek için kanılarla cephane taşıyan, 15 Temmuz’da darbecilere kamyonuyla ölüme koşan Şerife bacılara sahip çıktınız. Bugün sizler dünya mazlumlarının ümidi olan, milletinden başka hiçbir derdi olmayan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız.” dedi.


Teşkilatlara teşekkür ederek konuşmasına devam eden Başkan Boz “Gece gündüz demeden, sokak sokak, ev ev gezen bu kutlu davaya sahip çıkan bütün teşkilat mensuplarına ve sizlere teşekkür ediyorum. Özellikle ülkemizin zor günlerinden geçtiği, bölümlerde her zaman ülkesinden ve milletinden tavır alan Cumhur ittifakı mimarlarından sayın Devlet Bahçeliye ve bütün MHP teşkilatına teşekkür ediyorum. Bu ittifakta tarafını belli eden cumhurun yanında olan sayın Mustafa Destici ve BBP teşkilatına teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın inşallah. Artık bugün dünden daha aydınlık olacak. Allah'ın izniyle hep birlikte Çankırı'mıza ve bütün sorunlarına sahip çıkacağız. Birleştirici, kucaklayıcı ve bütünleştirici olacağız. Kimseyi ötekeliştirmeden, ayrıştırmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Kıymetli Çankırılılar dün bu meydanda ya kadehler kutlama için havaya kalkacak ya da başlar secdeye eğilecek demiştik. Rabbime binlerce hamd olsun başlar secdeye eğildi.” şeklinde konuştu.


27. dönemde AK Parti ikinci sıra adayı olarak milletin karşısına çıkan ve Milletvekili seçilen Salim Çivitcioğlu yaptığı konuşmada “Ömrümü, ticaretimi, siyasetimi yaşamaktan dolayı onur duyduğum, şeref duyduğum ey Çankırı, Çankırı’nın yiğit, Çankırı’nın delikanlı, Çankırı’nın nezaketli insanları hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum hoş geldiniz, şeref verdiniz.


Korgun’umuzun, Ilgaz’ımızın, Kurşunlu’muzun, Bayramören’imizin, Atkaracalar’ımızın, Çerkeş’imizin, Orta’mızın, Şabanözü’müzün, Eldivan’ımızın, Kızılırmak’ımızın, Yapraklı’nın hoş geldiniz sefalar getirdiniz.


Allah hepinizden razı olsun. Gecenin bu saatinde buraya gelip böyle güzel bir günü böyle güzel bir geceyi onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Çok güzel bir seçim kampanyası yaşadık 21 Mayıs’ta başladığımız işe bugün akşamı itibariyle son verdik ve Çankırı’mız Allah’a şükürler olsun ki hem başkanına sahip çıktı, hem milletvekillerine sahip çıktı.” dedi.


Teşkilatlara övgüler yağdırarak teşekkür eden Çivitcoğlu “Zafer inananlarındır dedik ve inandılar uğraştılar başardılar gecenin bu saatinde bu başarıyı hep beraber kutluyoruz. Ben önemli değilim ama dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapalım dedim ve Allah onlardan razı olsun hem dünya liderini başkan yaptılar hem de bizleri milletvekili yaptılar. Biz bu seçim kampanyası boyunca hep sizlerle beraber olduk, hep sizlerin yanında olduk hiç kimseye sataşmadık ama hiç durmadan bizim üzerimizden pirim yapmaya kalkışanlar bize sataşanlar oldu. Bunlardan birisi de burada oldu. İşte o sataşanların aldığı cevap burası burası.” ifadelerine yer verdi. 


“Çankırı Milletvekili seçiminde Türkiye üçüncüsü”


Çankırı’nın milletvekili seçimlerinde Türkiye üçüncüsü olduğuna vurgu yapan Çivitcioğlu “Sizlerin desteğiyle, sizlerin dualarıyla, sizlerin oylarıyla Çankırı milletvekili seçiminde Türkiye’de üçüncü oldu. Birinci olan il Rize Sayın Cumhurbaşkanımız var yapacağımız bir şey yok. Saygısızlık yapamayız. İkinci olan il Konya. Üçüncü de Çankırı aramızda sıfır iki, sıfır üçlük bir fark var ama durum bu şekilde olacak.” şeklinde konuştu.


“Şerefim namusum üzerine söz veriyorum”


Gece gündüz çalışacağına söz vererek konuşmasına devam eden Çivitcioğlu “Sizlerin bu desteğine, sizlerin bu övgüsüne, sizlerin bu duasına karşı Çankırı Belediye meydanı şahit olsun ki gece gündüz çalışacağıma sizler için uğraşacağıma, sizlerin sorunlarını problemlerini çözmek için gece gündüz çalışacağıma şerefim namusum üzerine söz veriyorum, söz veriyorum, söz veriyorum.” dedi.


Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise yaptığı konuşmada “Bu sabah hep beraber teşkilatımızla sabah kahvaltımızı yaptık. Onları sandık başlarına yolcu ettiğimizde ellerimiz açtık ve dualarımızı ettik. 'Allah'ın yardımı ve fethi yakındır' müjdeli ayetini okuduk ve sefere çıktık. Allah zafer nasip etti. Allah'a çok şükür. Bu zafer ve fethin mimarı burada sizlersiniz. Cumhur ittifakı kesin ve büyük bir zafer kazanmıştır. Çankırı Türkiye'de ve Dünyada bir tarih yazmıştır. Bu kesin bir zaferdir. Haçlı Siyonist ittifakına karşı, Amerika ve İsrail'e karşı, Trump ve Netenyahu'ya karşı sizin zaferinizdir. Büyük İsrail planı sizlerin irade ve kararıyla tarihin çöp sepetine atıldı.” dedi. 


“Çankırı hizmette şampiyon olacak.” diyerek konuşmasına devam eden Akbaşoğlu “2 buçuk yıldır, 2.5 milyarlık yatırımları ve Çankırı tarihinin 450 milyar liralık Devrez Kızlar Yolu Barajını Çankırı'mıza kazandırdıysak, bundan sonra daha büyük yatırım yapacağız inşallah. Çankırı Türkiye'de derece yaptı sizler sayesinde. Birinci ilçemiz orta, ikinci ilçemiz yapraklı, üçüncü ilçemiz Korgun. Sonuçta yapraklıda milletvekilliğinde birinci. Allah'ın izniyle önümüz aydınlıktır. Büyük bir hamle büyük bir şahlanış büyük bir atılım yılı olacak. İnşallah yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle daha başka bir Türkiye hızına hız katan bir Türkiye gelecek. Türkiye yük treninden inecek hız trenine binecek dünya şampiyonu olacağız inşallah. Yüzde 77'lere varan oranla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Hep beraberlik içerisinde yerel yönetimlerle merkezi yönetim olarak bütün bakanlıklarımızın yatırımlarını öncelikli olarak Çankırı'mıza getirmek için gece gündüz bugüne kadar nasıl çalıştıysak, bundan sonra da Salim Çivitçioğlu bey kardeşimle teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla muhtarlarımızla STK'larımzla ve Allah'ın izniyle en büyük ve en güzel yatımları Çankırı'mıza kazandıracağız. Hem Çankırı'ya hem Türkiye ye hepinizden Allah razı olsun. Daha güzel günler hepimizi bekliyor. Bize bu zaferi ihsan eden yüce Rabbimize hamd etmenin en güzel edası buradan evlerimize dağıldığımızda 2 rekat şükür namazı kılmanızı istiyorum.” dedi.


Konuşmalar sonrasında AK Partili vatandaşlar ‘Dik dur eğilme bu millet seninle’ ve ‘Çankırı burada reisinin yanında’ sloganlarıyla dağıldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top