Milletvekilleri mazbatalarını aldı

Çankırı’da AK Parti’den Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) girmeye hak kazanan milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çavitcioğlu, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. 


24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den aday olan Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’na mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Abdulgani Tanboğa verdi.


Mazbatalarını aldıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, "24 Haziran 2018 itibariyle AK Partimizin milletvekili adayı iken 26 Haziran 2018 de adalet sarayımıza gelip  milletvekili olduğumuzun belgesi olan  mazbatalarımızı alarak Çankırı milletvekili olduğumuzu beyan ettik. Şükürler olsun kazasız, belasız  bu süreci geçirdik. Bu saatten sonra Çankırı'mızda bize oy veren vermeyen  herkesin milletvekiliyiz. Bizim için herkes kıymetlidir.  Çankırı'mıza hizmetlerimiz devam edecektir. Kaldığımız yerden yolumuza devam edip ilimizin, ülkemizin sorunlarını  çözmek için hem mecliste hem Çankırı’da milletimizin sesi olacağız. Onların ihtiyaçlarını, arzularını gidermek adına elimizden geleni yapacağız.  Bu vesile ile tüm Çankırılılara selam ve saygılar sunuyorum." dedi.


AK Parti Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ise, "7 Haziran 2015 25. Dönem, 1 Kasım 2015 26. Dönem ve 24 Haziran 2018 27. Dönem milletvekili olmanın, Çankırı'yı temsil etmenin büyük sorumuluğu içindeyiz. İnşallah Salim Çivitcioğlu kardeşimle beraber Çankırı’yı en güzel şekilde temsil ederek, ilimizi en güzel hizmet ve yatırımlarla muhatap kılacağız.  Bize bu teveccühü gösteren Çankırılı hemşehrilerime teşekkürlerimi arz ediyorum. Rekor bir oyla bizi Türkiye 3.'sü yapmışlardır. Biz bunun karşılığını Çankırı’ya getireceğiz. Çankırı'mız dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ı da yüzde 76,5 gibi Çankırı tarihinin  en yüksek oy oranı ile başkan seçti. Bütün vatandaşlarımızın esenliği için güvenliği için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Çankırı daha büyük ve daha güçlü Çankırı olacak.  Türkiye daha güçlü ve büyük olacak. Büyük ve güçlü Türkiye öncülüğünde adil ve merhametli  bir dünya kurulacak. Tüm hemşehrilerime selam ve sevgilerimi iletiyorum." açıklamasında bulundu.


Mazbatalarını alan milletvekillerine aileleri ve İl Başkanı Celal Kaman eşlik etti.Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top