Yaz okulları 26 farklı branşta başladı

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak ücretsiz hizmet veren İl Spor Merkezleri ve engelliler il spor merkezleri yaz sezonuna merhaba dedi.


Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz il spor merkezleri ve engelliler il spor merkezlerimizin açılışı 29 Haziran 2018 Cuma günü Çankırı Atatürk stadında gerçekleştirildi. Programa yaz spor okullarına katılan sporcular, antrenörler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.


Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman, "29 Haziran Spor Genel Müdürlüğümüzün kuruluş günü olarak kutlanmakta olup, bugün burada İI Spor merkezlerinin açılışını yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız" dedi.


Kaman konuşmasının devamında ise, "Spor Genel Müdürlüğümüzün kuruluş amaçları tüm vatandaşlarımızın spor yapmalarını teminen kitle sporunun yaygınlaştırılmasını sağlamak, serbest zamanlarını,işi ve okul dışında geçiren gençliğin spor alanlarına ve faaliyetlerine yönlenmesini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, yetenekli, başarılı ve gelecek için ümit vadeden sporcuların tesbiti ve seçilmesi yönünde çalışmalar yapmaktır.


Değerli gençler, spor barış, kardeşlik, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını ve kendine güveni geliştirir. Sizlerden spor okullarımızda bu doğrultuda hareket etmenizi özellikle bekliyorum" dedi.


71 antrenörle 26 branşta yaz okullarını başlattıklarını dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ekrem Gerginci, "Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun bu önemli gücünü çocuklarımıza, gençlerimize 7'den 70'e tüm topluma yayabilmek adına ayrıca ülkemizi dünya çapında göğsümüzü kabartacak başarılara taşımak için milli sporcularımızı yetiştirmek adına ve toplumun sağlıklı yaşamasını sağlayabilmek adına çocuk ve gençlerimizin sosyal birer birey olabilmelerine destek sağlayan ve herkesin sağlıklı yaşayabilmesine imkan sağlayan sporu geliştirmek adına il Spor Merkezlerimizin hizmet vermesi için tüm olanaklarımızı Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bilek Güreşi, Bilardo, Bocce, Boks, Cimnastik, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halter, Herkes için Spor, işitme Engelliler, Judo, Karate, Kayak, Masa Tenisi, Okçuluk, özel Sporcular, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Wushu dallarında 26 branşta, 71 antrenörümüzle 5-18 yaş arasında yaklaşık 5000 çocuk ve gencimizle yaz dönemi içerisinde tüm zamanlarını sporla geçirebilecekleri İl spor Merkezlerimizin açılışını bugün itibarı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz" dedi.


Sporun her kesim üzerinde olumlu etkilerinin de olduğunu aktaran Gerginci, "Devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiğimiz topluma faydalı birer birey ve iyi bir sporcu olmalarına olanak sağlayacak Yaz Spor Okulları süresince tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum. Bu macerada yıl içerisindeki okul stresini bir nebze olsun üzerlerinden atacaklar. Çok güzel arkadaşlıklar kuracaklar ve belki de ülkemizi temsil edecek milli bir sporcu olma adına ilk adımı bu yaz spor okullarında atacaklar. Bu nedenle çocuklarımızın bu yaz spor okullarına aileleri ile birlikte katılmasını ve yılın 12 ayında Koşabiliyorken Koşmalarını temenni ediyorum" dedi.


Yapılan açılış konuşmalarının ardından yaz spor okullarına katılan çocuklar ve antrenörleri hazırladıklarını gösterileri sundu. Bir birinden güzel gösterileri sergileyen çocuklar stadı dolduranlardan büyük alkış aldı.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top