Filiz'den yeni hastane açıklaması

24, 25 ve 26. Dönem AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı’ya 400 yataklı yeni devlet hastanesi kazandırdığını açıkladı. Filiz, “300 yataklı olarak onaynan yeni devlet hastanesini, girişimlerimiz sonucunda 400 yatağa çıkardık. Tüm çalışmalar tamamlanarak son teknolojiye uygun ekipmanlarla donatılmış ve ilimizin deprem bölgesinde olması sebebi ile depreme dayanıklı izolatör sistemi olan modern hastanemize kavuşmuş olacağız. İhalesine 2019 yılının ilk aylarında başlanacak olan yeni hastanemizin güzel Çankırı’mıza ve kıymetli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.


Filiz, Çankırı’ya yatırım konusunda gece gündüz çalıştığını ifade ederek, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kadar en büyük hedefimiz siz kıymetli hemşehrilerimize hakettikleri yatırım ve hizmetleri getirmek oldu. Bu uğurda mücadele etmekten,asla geri durmadık. Bugün yine bu anlamda bir müjdeyi daha duyurmanın gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.


Devlet hastanesi ile ilgili yaşanan süreci paylaşan Filiz şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi ilimiz merkezinde hizmet veren hastanemiz fiziki ve teknik eksikler nedeniyle yetersiz kalmış ve siz değerli,hemşehrilerimize istenilen hizmeti verememekteydi. Uzun süredir gündemimizde olan ve tüm gelişmelerini yakından takip ettiğimiz yeni hastanemizin yapım işini öncelikle bu yılın yatırım programına aldırdık. Ancak 300 yataklı olarak onaylanan bu yatırımı asla yeterli görmedik.


Programa aldırdığımız yeni Hastanemizin 400 yatak kapasitesine ulaştırmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.Öncelikle Sağlık Bakanlığı teknik ekibi ile görüşmeler yaparak 190 Bin nüfuslu Bartın ilinin  400 yataklı ihale edilen hastanesini emsal gösterdik.Bununla beraber komşu il ve ilçelerimizden gelen sevk sayılarını ve nüfusumuzun göz önünde bulundurulmasını dile getirdik.Sağlık bakanlığı teknik heyeti ile 3-4 aydır yaptığımız görüşmeler neticesinde ikna ederek Kalkınma Bakanlığımıza 400 yatak kapasitesine çıkarılması için gerekli yazışmaların zeminini oluşturduk. Sonrasında Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile daha önce yaptığımız yüzyüze görüşme ve seçim sürecinde de yine bir kaç defa ısrarlı yaptığımız telefon görüşmelerimiz noktasında 300 yataklı olarak programa alınan yeni hastanemizin 400 yataklı olarak Kalkınma Bakanlığımızdan onayını almayı başardık.


Sağlık bakanlığımız yaklaşık maliyet araştırması yaptıktan sonra, ön görülen süre içerisinde yani Ağustos ayının 15’ine  kadar proje ihalesine çıkacak. Proje firması belli olduktan sonra da 3 ile 4 ay içerisinde hazırlanan  projeler sağlık bakanlığımıza teslim edilmiş olacak.


Tüm çalışmalar tamamlanarak son teknolojiye uygun ekipmanlarla donatılmış ve ilimizin deprem bölgesinde olması sebebi ile depreme dayanıklı izolatör sistemi olan modern hastanemize kavuşmuş olacağız. İhalesine 2019 yılının ilk aylarında başlanacak olan yeni hastanemizin güzel Çankırı’mıza ve kıymetli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top