Saman balyaları yandı

4 Temmuz 2018 Çarşamba günü Yapraklı İlçesi Balıbıdık Köyünde Hüseyin Öztürk’e ait evin bahçesinde bulunan saman balyalarının tutuşması ile bir anda büyüyen yangın köyde korku dolu anlara sebep oldu.


Yangını gören komşuların itfaiyeye haber vermesi üzerine olaya en kısa sürede müdahale edildi ve yangın çevredeki evlere ulaşmadan kontrol altına alındı.


Konuya ilişkin açıklama yapan Balıbıdık Köyü Muhtarı Murat Öztürk “Bugün Çarşamba olması ve hasat zamanı olması nedeniyle köylümüzün bir kısmı Çarşamba pazarında bir kısmı da tarlalarda idi. Yangının çıkış sebebini henüz bilmiyoruz. Balya yığınlarının tutuşması ile yangın büyümüş. Komşularımızın ilk müdahalesi ve itfaiye ekiplerinin kısa sürede gelmesi ile çok şükür can kaybı ve çevredeki evlere ulaşmadan yangını kontrol altına aldık. Maddi hasar büyük ama tek tesellimiz can kaybı olmaması. Yaralarımızı devletimizin en kısa sürede saracağına inanıyoruz.” dedi.


Olayla ilgili köye gelen Jandarma ekipleri soruşturma başlatırken yangın soğutma çalışmaları bir süre devam etti.Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top