Adam öldürmektan aranan zanlı Çankırı'da yakalandı

Kasten adam öldürme suçundan aranan ve 15 yıl kesinleşmiş cezası olduğu ve aynı zamanda Bandırma 2. Asliye Ceza Mahkemesince de Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması suçundanarandığı tespit edilen şahıs Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Şahıs adli makamlarca tutuklanarak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edildi.


Çankırı Emniyetinden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:


“04.07.2018 saat: 03:00 sıralarında Hacı Ali kavşağında 34 plakalı bir araçtan şüphe duyulması üzerine görevli ekiplerimizce araç durdurulmuş, araç içerisindeki şahısların yapılan sorgulamasında M.B. isimli şahsın Ankara Ağır Ceza İlamat Masasınca Kasten Adam Öldürme suçundan arandığı ve 15 yıl kesinleşmiş cezası olduğu aynı zamanda Bandırma 2. Asliye Ceza Mahkemesince de Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması suçundanarandığı tespit edilerek şahıs gözaltına alınmış, M.B isimli şahıs 04.07.2018 tarihinde mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, yapılan işlemlerin ardından İlimiz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.


 Asayiş Şube Müdürlüğümüzce aynı gün aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonda ilimiz genelinde çeşitli Asayiş Suçlarından aranması olan 8 şahıs alınmış, şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğüne intikal ettirilmiş, şahısların tamamı mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, yapılan işlemlerin ardından 6 şahıs tutuklanarak İlimiz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.


Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top