Kaçmaya çalışan FETÖ'cüler tutuklandı

Çankırı’da gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında firari olarak aranan 3 FETÖ üyesi, yüksek miktarda döviz, TL ve altın ile Ankara’da kaçmak isterken yakalandı. Firari FETÖ’cü Z.T, M.R.T. ve İ.U. isimli şahıslar yapılan adli işlemlerin ardından Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edildi.


Konu ile ilgili Çankırı Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği’nden yapılan açıklama şöyle: “15 Temmuz 2016 günü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensuplarınca darbe teşebbüsü girişiminde bulunulan, halk nevinde infial uyandıran ve Devletin tüm kurumlarına sızan bu örgütün Çankırı ili yapılanması içerisinde bulunan şüphelilere yönelik KOM Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sonucunda; FETÖ/PDY Terör Örgütü içerisinde örgüt üst düzey yöneticileri olarak aranan firari Z.T, M.R.T. ve İ.U. isimli şahıslar yapılan istihbari çalışmalar sonucunda yüksek miktarda döviz, T.L ve altın ile Ankara ilinde kaçmak isterken yakalanarak ayrıntılı soruşturma için ilimize getirilmişlerdi. KOM Şube Müdürlüğümüzce  her üç şahıs hakkında gerekli tahkikatlar yapılmış 29.06.2018 tarihinde Adli mercilere sevk edilen Z.T. ile 05.07.2018 tarihinde adli mercilere sevk edilen M.R.T ve İ.U. isimli şahıslar tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmişlerdir.


İlimiz KOM Şube Müdürlüğü, başta FETÖ/PDY ve organize suç örgütleri ile mücadeleyi kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir.


Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın tüm mevzuata aykırı bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.”


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top