"Çankırı'nın dini değerleri çok yıpranmış"

Çankırı Müftülüğü tarafından düzenlenen “Dini İstismar Eden Gruplar” konulu konferans 13 Temmuz Cuma günü Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş, 15 Temmuz gibi bir olayın bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.


“Çankırı’da gördüğüm manzaraya üzüldüm”


Çankırı’nın dini değerlerinin çok yıprandığını ifade eden Keleş, “Çankırı Anadolu’nun en güzel illerinden birisi. Buraya daha yeni geldim. Manzaraya bakıyorum insanlar nasıl diye. İnsanlarımız sıcak kanlı, sevgi, muhabbet  ve  tebesümü çok iyi insanlarımızın ama dini yaşantı bakımından dini değerleri çok yıpranmış. Dini değerlerinden çok uzaklaşmış özellikle gençlerimiz. Gençlerimize bakıyorum adı Ahmet, Muhammet olan gençlerimiz nasıl sigara içebilir? Bunlara üzülüyorum. Biz böyle miydik, bizim kültürümüz böyle miydi? Bu sorumluluk hepimizin.” diye konuştu.


Programa Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Diyanet İşleri Başkanlığı Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan,  Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, Ankara Keçiören Müftülüğü Başvaizesi Ayşe Sarı, İl Müftüsü Bürhan Keleş, daire amirleri, kurum yetkilileri ve müftülük personeli katıldı.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top