Geç kalınmış çalışma

Ahmet Yesevi Cami yanında, 2014 yılı Eylül ayında yapımı tamamlanarak hizmete giren Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları 4 yıl boyunca beklenen ilgiyi görmedi ve belediye ekiplerince geçtiğimiz aylarda kaldırılmıştı. Bölgede tekrar çalışma yapan belediye ekipleri, 4 metre genişliğindeki kaldırımda küçültme çalışması yapıyor. Çadırlar hiç kurulmadan, 4 yıl önce yapılması gereken çalışma ise şimdi yapılıyor.


Buğday Pazarı Mahallesi Çevik Sokak üzerinde Ahmet Yesevi Cami karşısı çay kenarında, genişliği 6 metre ve uzunluğu 4 metre olmak üzere toplam 24 m²'den 26 adet olarak 2014 yılında yapılan ve birkaç dükkan haricinde kullanılmayarak yıpranan, binlerce liranın çöpe gittiği çadır dükkanlar geçtiğimiz aylarda belediye ekiplerince kaldırıldı.


Belediye ekipleri bugünlerde aynı yerde tekrar çalışma başlattı. Ekipler, 4 metre genişliğindeki kaldırımı yaklaşık 2 metrenin altına düşecek şekilde daraltıyor.


Bölgenin eski halinde, araçların dubalara rağmen hatalı park yapması sonucunda  çok ciddi park ve trafik sorunu yaşanıyordu. Cami çevresinde, özellikle cenaze ve Cuma günlerinde oluşan yoğun trafik ve park sorunu, kaldırım çalışması sonrası bir nebze azalacaktır. Kaldırımın küçültülerek araçların park edebilecek şekilde yeniden düzenlenmesi bölgedeki soruna küçük de olsa bir çözüm olacaktır.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top