Aslaner'den "Akbaşoğlu" açıklaması

Çankırı Valiliği tarafından organize edilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, “24 Haziran seçimlerinden sonra milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’na önemli bir görev verildi. Grup Başkanvekili olan milletvekilimizin parlemento kanalıyla bütçeden, diğer ödeneklerden ilimize daha büyük destek olacağını düşünüyoruz. Bu konudan umutluyuz ve bir beklenti içerisindeyiz.” dedi.


2018 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı dün Valilik Birlik Salonu’nda Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının bölge müdürleri, İlçe Belediye Başkanları, daire amirleri ile kurum yetkilileri katıldı.


“Akbaşoğlu’ndan umutluyuz ve beklenti içindeyiz”


AK Parti Grup Başkanvekili görevine getirilen Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun yeni göreviyle birlikte ilimizdeki projelere daha fazla katkı sağlayabileceğini söyleyen Aslaner, “24 Haziran seçimlerinde Milletvekillerimizden bir tanesi değişti ama ondan daha önemlisi Muhammet Emin Akbaşoğlu bey AK Parti Grup Başkanvekili oldu. Yeni sistemde parlamento kendi alanında daha etkili olacak. İdareye daha az bağımlı olacak. Dolayısıyla Grup Başkanvekili olan milletvekilimizin de parlemento kanalıyla bütçeden, diğer ödeneklerden ilimize bu manada daha büyük destek olacağını düşünüyoruz. Bu konudan umutluyuz ve bir beklenti içerisindeyiz. Gidişatta o yönde. Bu gidişatla 474 milyon TL belki 800 milyon TL’ye bile çıkarmamız teorik olarak mümkün. Bu konuda bize düşen milletvekilimize ve bakanlıktaki yetkililere elimizdeki projlerin olabilir tarafını, ihtiyaçları, yapılması gerekenleri gösterip orada teknik bilgi vererek onlarda siyasi kararları vermesini sağlaması olacaktır.” açıklamasında bulundu.


Aslaner, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili de açıklamada bulunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakanlıkların teşkilatın yapısı değişince sadece teşkilat yapısı ve bağlılıklar değişmedi, bazı görevlerde değişti. Bundan dolayı da iyi netice alacağımızı düşünüyorum. Yeni sistemde hizmetlerin daha hızlı yürümesi için değişiklikler yapıldı. Bu birleşmelerin ayrılmaların tek bir amacı var, yavaş giden sistem biraz daha hızlansın, vatandaşa gelen hizmet daha etkin olsun. Sistem şuan kuruluş aşamasında. Bu konuda da bize görevler düşüyor. Daha çok aktif olacağız. Kurumumuz hakkında işlerimizi daha iyi takip edeceğiz. Yukarıdan daha iyi kaynaklar talep edip, daha iyi hizmet etmek durumundayız.”


Vali Yardımcısı Aslaner’in konuşmasının ardından yatırımlara ilişkin değerlendirmeler ve bölge müdürlerinin sunumlarıyla toplantı sona erdi.Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top