Çankırı’dan memnun ayrıldılar

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanlığı tarafından Çankırı'nın ev sahipliğinde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası" sona erdi. 1800'ü sporcu olmak üzere 2 bin 500 kişilik katılımın olduğu turnuvanın final müsabakaları sonrasında dereceye giren kulüpler ödüllendirildi.Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanlığı tarafından 17-20 Temmuz tarihleri arasında Çankırı'da düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası" bayanlar ve erkekler olmak üzere toplam 8 farklı kategoride gerçekleştirildi. Çankırı Orhan Saka Spor Salonu'nda yapılan şampiyonaya 57 farklı ilden 1800'ü sporcu olmak yaklaşık 2 bin 500 kişilik bir kafile katıldı.


Türkiye Tekvando Federasyonu Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz, Çankırı’nın böylesine önemli ve yüksek katılımlı bir şampiyonayı başarıyla atlattığını belirterek, “Bu şampiyona başladığı günden beri ilkleri ifade eden bir şampiyona oldu. Özellikle uzun yıllar sonra bu ölçekte yapılmış en büyük şampiyona oldu. Burada bu şampiyonanın gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bizim ileride yapacağımız organizasyonlar için bizlere cesaret veriyor. Bu şampiyona oldukça büyük katılımlı bir şampiyonaydı. Kulüpler nezdinde yapılmış en büyük katılımlı şampiyona oldu. Ülkemizin 57 vilayetinden yaklaşık 266 kulübün 1800’e yakın sporcunun idarecisi ve yöneticisiyle yaklaşık 2 bin 500 kişiyi Çankırı’ya getirdik ve sağ salim evlerine yolcu edeceğiz.” dedi.


Duymaz, şampiyonanın 15 Temmuz Şehitlerine atfedildiğini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatan varsa, bayrak varsa, millet varsa biz varız. Bunlar olmazsa gerisi teferruat olur. Biz de o teferruatın içerisinde oluruz. Bu vatan için şehit olmuş, gazi olmuş herkese minnet ve rahmet duygularımızla sarılıyoruz. Onlar bu millet ve devlet var olduğu sürece onlar bizlerle ilelebet yaşayacaklardır. İnşallah bu neslin daha iyi çocuklar yetiştirmesi, yarının şehitleri gazileri olacak vatanını ve milletine sahip çıkacak gençleri yetiştirmek de bizim asli görevimizdir. Ülkemizin bayrağını dalgalandırmak ve ülkemizi uluslararası arenada daha iyi yerlere taşımak da bizim ana görevimizdir. Birinci misyonumuz bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşı’mızı okutmak. Hepsinden önemli aslını ve neslini bilen milli ve manevi değerlere sahip bir nesil yetiştirmektir. Tesislerimiz ziyadesiyle çok güzel. Ufak tefek eksiklerimiz olabilir ama bize tesisleri açmak önemli ama bize gönlünü ve yüreğini açan il müdürümüz ve bütün personele teşekkür ediyorum. Bu şampiyona hiçbir olay olmadan centilmenlik içerisinde fairplay ölçülerine dikkat edilerek çok büyük bir şölen havasında geçmiştir. Buradaki bütün lojistik konusunda yardımlarını esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.”


Çankırı Gençlik Hizmletleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci de Çankırı’nın büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabileceğini gösterdiğini söyledi. Gerginci, ilimizin bundan sonrada önemli turnuvalara ev sahipliği yapabileceğini sözlerine ekleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Bu şampiyonanın burada yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çankırımız coğrafi konum olarak çok önemli bir yerde. Ayrıca iklim şartlarıyla alakalı da çok büyük avantajlarımız var. Çankırı’nın en önemli şeylerinden biri de spor anlamında bizim bu tarz büyük katılımlı organizasyonları yapabilecek kapasitede olduğumuzu bu turnuvayla göstermiş bulunmaktayız. Esas mutluluklarımızdan biri de Tekvando Federasyonunun yapmış olduğu faaliyetler içerisinde en fazla katılım gösterilen bir turnuva olduğunu duymuş olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum."Şampiyonada müsabakalar sonucunda bayanlar kategorisinde Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Klübü birinci, Ankara Ego Spor Kulübü ikinci ,İzmir Büyükşehir Bld. Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.


Erkekler kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, İzmir Büyükşehir Bld. Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü üçüncü oldu.


Genel toplamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birinci, Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor Kulübü ikinci, İzmir Büyükşehir Bld. Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top