Şehir merkezine 40 bin çiçek dikildi

Çankırı Belediyesi, şehir merkezinde gerçekleştirdiği peyzaj çalışmaları kapsamında son bir ay içerisinde yaklaşık 40 bin adet çiçek ve süs bitkisini toprakla buluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir merkezinde kullanılmak üzere özellikle mevsimsel değişikliklere karşı dayanıklı bitkiler kullanmayı tercih ettiklerini bildirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı’ya dikilen her bitkinin şehre ayrı bir renk ve güzellik kattığını kaydetti.


Çankırı Belediyesi, şehrin daha temiz, düzenli ve estetik görünmesi için çalışmalarını rutin olarak yürütüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park ve yeşil alanların bakımını yaparken şehrin muhtelif noktalarını da renklendirmeye devam ediyor. Ekipler, peyzaj ve güzelleştirme çalışmaları kapsamında son bir ayda yaklaşık 40 bin adet çiçek ve süs bitkisini şehrin belirli noktalarına dikti. 


Mevsimsel değişikliklere karşı dirençli bitkilerin seçildiği çalışmalarda; sık dallanması ile bilinen meilland gülleri, leylandiler, kadife çiçekleri ile süs çalıları kullanılarak şehir içi geçiş güzergâhları ve refüjler süslendi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top