Gazetecilerle bir araya geldiler

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Çankırı Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Öztürk ve Selahattin Aykurt basın mensupları ile bir araya geldi.


Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde yapılan kahvaltılı basın toplantısına Başkan Yardımcıları Selahattin Aykurt, Hasan Öztürk ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muharrem Ovacıklı da eşlik etti. Başkan Hüseyin Boz, Ankara'da olduğu için toplantıya katılamadı.


Çankırı Belediye Başkanvekili Selahattin Aykurt, “24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Gününü şahsım ve kurumumuz adına kutluyorum. Gazeteci, televizyoncu, radyocu ve internet üzerinden yayın yapan büyün haber sitelerinde görev yapan basın mensupları her zaman vatandaşlarımızın sesi, gözü kulağı olmuştur. Bizde bunu canlı olarak yaşıyoruz, her zaman eleştirilerinizle şehirde eksik bıraktığımız işleri hemen hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Kamuoyunun aydınlatılmasında önemli görevler üstlenen gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diler 24 Temmuz basın bayramını kutlar, sansürsüz nice yıllar dilerim.” dedi.


Çankırı’daki otopark sorunlarına değinen Başkanvekili Aykurt şu ifadelere yer verdi: “Belediye başkanımızın otopark konusuna talimatıyla çalışmalar yaptık. Bu geçmişten beride vardı, hızlandırdık. Ahmet Yesevi Camisinin karşı tarafında çadırlar vardı. Onlar kaldırıldı. Onun yerine cep şeklinde dik olarak araçların park edilebileceği bir acil otopark yapıyoruz oraya. Camiye gelenlerin daha rahat girebileceği bir yer olması için. Karatekin Hastanesinin karşısında çok katlı bir otopark projesi hazırlıyoruz. Birde fuar yolu civarında var ama henüz sonuçlanmadı. Yani nerelere katlı otopark yapabiliriz bunları araştırıyoruz. Büyük cami civarında bir çevre düzenlememiz var aynı zamanda burasıda kot olarak yüksekte olduğu için bunun altına da çok katlı otopark yapalım diye düşünüyoruz ama bu çok uzun vadeli olur.”


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top