Yıldırım: Çocuklarımız başarılı olduğu zaman bizler daha çok mutlu oluyoruz

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğü’nce kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi. Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda gerçekleştirilen programa Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Müdür Yardımcıları Bedriye Karakoç ve Savaş Aktepe, Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Latif Karayörük, kurum yetkilileri ve sevgi evinde kalan çocuklar katıldı.


24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, basın mensuplarının günlerini kutladı.


Yıldırım, “Sizler bizim kuruluşlarımızı yakinen tanıyorsunuz. Bizlerde zaman zaman sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Korgun Sevgi Evleri Sitesini birlikte ziyaret ettik. Çocuklarımızla tekrar bir araya gelmenin, kaynaşmanın mutluluğunu yaşadık.” dedi.


Sevgi evlerinde kalan çocukların her türlü ihtiyaçlarının giderildiğini aktaran Yıldırım, “Bizim bakanlığımızın hizmet modellerinden olan çocuk evleri sitesinde çocuklarımız bu kurum altında hizmet almaktalar. Burada 24 saatlerini geçirmekte, eğitimlerine varıncaya kadar her türlü hizmetlerini yapmaktayız. Çocuklarımızı mutlu ve başarılı görünce hepimiz mutlu oluyoruz. Bu çocuklarımızın moral ve motivasyona son derece ihtiyaçları var. Bu görev de basınımızın da alanları arasına giriyor. Bizim çocuklarımızın üzerinde istisnai bir takım olumsuz davranışlar sergilendiğinde çocuklarımızın tamamı bu kalıptaymış gibi bir imaj oluşturuluyor. Buda diğer çocuklarımızı üzüyor.” şeklinde konuştu.


Yıldırım, çok başarılı çocukların bulunduğunu da ifade ederek, “Yurt çocuğu ifadesini artık kullanmıyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız, kardeşlerimiz. Bizim çocuklarımız bu imajı kendileri zaten değiştiriyor. Olumsuzlukları istisna duruma kadar indirmiş durumdalar. Çok başarılı çocuklarımız var. Üniversite eğitimine, ortaöğretim sınavlarına hazırlanan ve başarılı olan çocuklarımız var. Sportif ve kültürel etkinliklerde başarılı olan Türkiye, Avrupa ve Dünya dereceleri yapan çocuklarımız var. Bunlar bize onur ve gurur veriyor. Siz bunları paylaştığınızda çocuklarımız da çok mutlu oluyorlar.” açıklamasında bulundu.


Olumsuz bir olayın çözümünün kurum içinde giderilebildiğini aktaran Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstisnai durumlarda olan olumsuz şeyler paylaşılınca çocuklarımız çok üzüyor. Onların motivesini kazandırmak için burada çok ciddi çabalar sarf ediliyor. Bunda da sıkıntılar olabiliyor. Bu iyi durumları hep birlikte yapmalıyız. Bu çocuklar sizlerinde çocukları, kardeşleri konumundalar. Eğer bir yanlışlık varsa üzerine kurumsal anlamda gidilmeli ve takip edilmeli. Bu aile içindeki bir döngü oluşturulup halledilmeye çalışılırsa çok daha uygun çözümler bulunabilir. Yanlışlıkları görüp ikaz etmek herkesin vazifesidir. Biz bazen göremeyebiliriz farketmeyebiliriz, bizim göremediğimizi sizler, vatandaşlar görebilir. Bunların gerekeni de anında yapılır. Tespit yapıldıktan sonra itiraza mahal bırakmayacak şekilde sonuçlandırıyoruz. Bundan dolayı özellikle Çankırı basınımızın bizim çocuklarımıza olan sevgilerini bildiğimden dolayı bütün çocuklarım adına, personellerim adına sizlere teşekkür ediyorum.


Bizler bu sorumlulukları birlikte hissettiğimiz zaman bu çocuklarımız geleceğe hazırlanacaklar. Önemli olan bu çocuklarımızı geleceğe hayata hazırlamak, onları hayata hazırlarken sıkıntı ve meşaketli şeyler olacaktır. Bunları birlikte aşıp, kendilerinin güzel bir yuva kurmalarını sağlayacağız. Hayata atıldıktan sonra mutluysa, işte o hedefe ulaşmış olacağız.”


Yıldırım, günün anısına sevgi evinde kalan çocukların yaptığı tabloları basın mensuplarına hediye etti. Basın mensupları da kendilerini unutmayan Yıldırım ve kurum yetkilileri ile el emeği tabloları hediye eden çocuklara nazik davranışlarından ötürü teşekkürlerini iletti. Kurumda kalan bir çocuğunda doğum günü olması münasebetiyle yaş pasta kesilmesinin ardından program sona erdi.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top