DOSTÇA’dan açık hava sineması etkinliği

Doğaya Saygılı Çevreye Arkadaş Çankırı Derneği (DOSTÇA) tarafından düzenlenen açık hava sineması etkinliği İstasyon Çay Bahçesi’nde gerçekleştirildi. Daha önceden farklı yerlerde planlanan ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle gerçekleştirilemeyen açık hava sineması etkinliği yapıldı.


Dernek Başkanı Esin Sarı Yenikeçeci, üyeler ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte “Hababam Sınıfı Tatilde” filmi keyifle izlendi.  DOSTÇA derneği tarafından doğa ile iç içe bir ortamda nostalji yapmak amacıyla kendi imkanları ölçüsünde sıcak bir ortamda gerçekleştirilen etkinliğe katılan davetliler, son derece memnun ayrıldı.


Etkinlikle ilgili açıklama yapan Doğaya Saygılı Çevreye Arkadaş Çankırı Derneği (DOSTÇA) Başkanı Esin Sarı Yenikeçeci, “Her türlü şarta rağmen DOSTÇA yine burada. Doğa severler, çevreciler buradasınız, harikasınız, çok teşekkür ediyoruz. Bizi yalnız bırakmadınız.” dedi.


Yenikeçeci, nostalji yapmak adına açık hava sineması etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, “O kadar çok milli servetimiz çöpe atılıyor ki bunun için dernek kurmamamız gerekiyordu, kurmak zorunda kaldık. Çankırı’mız daha yeşil ve yaşanabilir olsun diye çabalarımız başladı. Biz fidanlarımızla beraber bu tarz etkinlikler yapmayı düşündük. Sonradan bu hayalimiz gerçekleşti. Açık hava sineması olması nedeni, doğayla iç içe olalım istedik, derneğimizle uygun olsun istedik. Ayrıca filmin konusu da doğayla iç içe olan ‘Hababam Sınıfı Tatilde’ filmini seçtik. Umarım güzel vakit geçirmişsinizdir.” açıklamasında bulundu.


Etkinliğe katılan tüm katılımcılar başta dernek başkanı olmak üzere emeği geçen herkese bu güzel etkinlikten ötürü teşekkürlerini iletti.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top