Türkiye Kupası’nda turu geçmek istiyoruz

Ilgaz’da kamp çalışmalarını sürdüren 1074 Çankırıspor’un Teknik Direktörü Fahri Aytaç, “Türkiye Kupası maçında ilk turu geçmek istiyoruz. Ligde de şampiyon olmayı istiyoruz ama gerçekçi olmamız lazım. Yeni bir takım oluşturuyoruz. Takımımızın durumunu hazırlık maçları ve kupa maçında göreceğiz. Bu takımın şampiyon olması için de her şeyimi ortaya koyarım. Şampiyonluk olmasa bile üst sıralardan kopmayacağız. Gönlümüz şampiyonluktan yana ama takımımızı görmemiz lazım.” dedi.


1074 Çankırıspor Teknik Direktörü Fahri Aytaç Ilgaz’da devam eden kamp çalışmaları ve takımla ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı. 1 haftadır Ilgaz Yıldıztepe Armar Otel’de kampta olduklarını söyleyen Aytaç, “Takım içinde geçen seneden oynayan 13 oyuncumuz var. Takımın iskeleti olarak gördüğümüz arkadaşlarımız takımdalar. Şu an 10 yeni transfer söz konusu. Bunun dışında 6 tane de Çankırılı genç yetenekli arkadaşlarımız var. 26 sporcu ile kampımız devam ediyor. Kamplar, kaynaşmak, eski yeni oyuncular arasında diyaloğu geliştirmek, netice itibariyle  takım oluşturabilmek adına önemlidir. Bu takımı burada oluşturabileceğiz ki sahaya bunu yansıtacağız.” dedi.


“Türkiye Kupası’nda turu geçmek istiyoruz”


Aytaç, Türkiye Kupası maçına en iyi şekilde hazırlanacaklarının altını çizerek, “İlk hafta kampımız kondisyon çalışmasıyla geçti.  Devam eden süreç içinde bu ayın sonunda Türkiye Kupası müsabakası oynayacağız. Türkiye Kupası müsabakalarında bölgesel amatör lig takımları olacak. Geçen yıl profesyonel takımlarda vardı. Bu yıl öyle değil, bu yıl sadece tüm şehirlerde şampiyon olan bölgesel amatör lig takımları olacak. İlk turda bizim karşımızda bizim ayarımızda veya şampiyonluğa oynayan bir takım çıkacak. Maçı evimizde mi deplasmanda mı olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Amacımız kupa maçına kadar takımımızı hazır hale getirmek. Takım olarak uyumlu bir şekilde sahaya çıkıp ilk turu geçmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.


“Hedefimiz Çankırı’yı layık olduğu yere taşımak”


Hedeflerinin Çankırı’yı en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirten Aytaç, “Kupa maçını oynadıktan sonra yaklaşık bir ay sonra ligimiz başlayacak.  Eylül’ün 23’ünde ligimiz başlayacak. Bununla alakalı fikstür çekimi de Eylül ayının ilk haftası belli olacak. Biz Çankırı’yı en üst seviyede nasıl temsil ederizin peşindeyiz. Geçen sene çok zorlanmamıza rağmen amacımızı gerçekleştirdik. Hedefimiz Çankırı’yı layık olduğu yere taşımak, takımımızı profesyonel lige çıkartabilmek. Bununla alakalı var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.


“BAL’da bu sene Çankırı tarihinde en yüksek paralar harcandı”


Aytaç, Bölgesel Amatör Ligi’nde bu yıl Çankırı’da ilk defa bu kadar üst seviyelerde paralar harcandığını dile getirerek, “Takımda yaptığımız transferler nokta transferler. Eksik gördüğümüz nokta transferler. Hedefimiz için bunları hazırlık maçlarında değerlendireceğiz. Dolayısıyla bizim bu kampımızın amacı, takımı en uygun şekilde oluşturmak. Bunun yanında görüştüğümüz 1 tane net olmak üzere 2 oyuncu daha var. Bunların bir tanesi forvet arkası bir tanesi de stoper mevkisi. Bunları sadece düşünüyoruz. Transferi durdurduk. Elimizdeki mevcut kadro ihtiyaçları giderecek şekilde ise bunları hazırlık maçında göreceğiz. O zaman bu transferlerden vazgeçeceğiz. Vazgeçme nedenimiz ise bütçemiz ile alakalı. Biz 1 liranın hesabını bin takla atarak yapıyoruz. Çok büyük rakamlar vermiyoruz ama Bölgesel Amatör Lig tarihinde Çankırı’da ilk defa bu kadar üst seviyelerde paralar harcanıyor. Çankırı’da yeni bir heyecan oluştu, yeni yönetimimiz oluştu. Yönetimimiz içinde genç iş adamlarımız var.  Çankırı’da büyüklerimiz bizlere destek veriyor. Bu bir enerjidir bunu doğru kullanmamız gerekiyor.” açıklamasında bulundu.


Kendilerine engel olunmak istendiğinden yakınan Aytaç, “Bu takımın ve bu şehrin başarılı olmasını istemeyen taraflarda var. Veya mevcut liderlerin önüne geçip tıkama planları da var. Bizim böyle planlarımız yok. Bizim tek derdimiz, tek planımız Çankırı. ‘Çankırı’yı en iyi yere nasıl taşırız?’ bunun peşindeyiz.” ifadelerine yer verdi.


“Gönlümüz şampiyonluktan yana ama gerçekçi olmalıyız”


Hedeflerinin şampiyonluk olduğu ama gerçekleri de görmek gerektiğinin aktaran Aytaç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim derdim kimseyi beklenti içine sokmak değil.  Şampiyonluk hedefi için bize zaman lazım. Kendimizi kandırmayalım. Herkes her şeyi söyleyebilir. Kulüp başkanı, yönetim, taraftar da şampiyonluk isteyebilir ama hepsinden yüz gömlek fazla ben istiyorum bu takımın şampiyon olmasını.  Bu takım şampiyon olması içinde her şeyimi koyarım ortaya. Net konuşabilmemiz adına mevcut takımımızı sahada görmemiz lazım. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Kupa maçından sonra bu takımın nasıl olacağı, hedeflerimizin ne olacağı net görülebilir. Şampiyonluk olmasa bile üst sıralardan kopmayacağız. Gönlümüz şampiyonluktan yana ama önümüzü takımımızı görmemiz lazım.


Bize olan destekleri, heyecanı görüyoruz. Bizde burada en iyi şekilde hazırlanıyoruz.  Kuvvet çalışmalarına geçtik. Teknik taktik çalışmalar ve dayanıklılık çalışmaları ile devam edecek. Kupa maçından sonraki lig sürecinde de ilk bir hafta kamp sürecimiz olacak. Elimizdeki mevcut oyuncuları daha üst noktaya nasıl çıkartırız diye hazırlık maçları ile lige hazırlanacağız.”


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top