Çorum'dan getirilen Türk Bayrağı Çankırı'da

Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneğince yürütülen proje kapsamında kadın bisikletçiler tarafından Türk bayrağıyla dönüşümlü olarak il il geziyor. Bu kapsamda Çorum’dan getirilen Türk Bayrağı Çankırı’lı bisikletçiler tarafından teslim alındı.


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak ve trafikteki kadın bisikletçilere dikkati çekmek amacıyla dönüşümlü olarak ülkeyi dolaşan kadın bisikletçiler, Çorum’dan Çankırı’ya geldi. Muğla Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneğince, "El Ele, Elden Ele 81 İle" sloganıyla yürütülen "Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu Projesi"ne katılan Çorumlu kadın bisikletçiler adına Gülhan Keleş getirdiği Türk Bayrağını Çankırı’dan  Hatice Karakaya teslim aldı.


Çorum’dan Çankırı’ya Türk Bayrağını getiren Çorum Bayraktarı Gülhan Keleş, “158 km’lik Çorum Çankırı arasını dostluk bağı ile kısacık yol haline getirdik. Bisikletlerimizle kutsal emanetlerimizi Çankırı’ya teslim etmeye geldik. 19 Mayıs 2018’de Muğla’dan Mor Pedal Derneğinin başlattığı organizasyonla şanlı bayrağımız tüm Türkiye’yi dolaşmakta. Biz 61. Noktaydık 30 Ağustos da tekrar Muğla’ya dönecek. Biz 158 km. Yolu tamamladık. Bundan sonra bayrak Çankırı’da. Çankırı’da Ankara’ya teslim edecek. Bizler çok gururluyuz. Türk kadınının neler başarabileceğini gösteren bir proje olduğu için çok önemsiyoruz. Herkesin bisikleti spor değil ulaşım aracı olarak kullanılmasını önemsiyoruz. Bu farkındalığı yaratmak için de bu projede yer aldık. 12 kişilik ekiple buraya geldik.” dedi.


Çorum’dan getirilen Türk Bayrağı’nı teslim alan Çankırı Bisiklet Kulübü Temsilcisi Hatice Karakaya da  şunları söyledi: “Bizde Çorum ekibine teşekkür ediyoruz. Bu bayrağı Türk kadını olarak,  bir anne olarak, bisiklet temsilcisi olarak alıyorum. Bu organizasyonda destek olan Gençlik Hizmetlerine teşekkür ediyorum.  Çok kısa bir sürede güzel bir organizasyon yaptık ayın 6’sında bizde Ankara’ya götüreceğiz.”


Türk Bayrağı’nı teslim alan Çankırılı bisikletçilerle Çorum’dan gelen bisikletçiler bir süre şehir içinde tur attı. Türk Bayrağı bugün (6 Ağustos Pazartesi) Ankara’ya teslim edilmek üzere Çankırı’dan bisikletçiler tarafından götürülecek.


Habere Ait Resimler

Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top