"Yerel seçimlerde aday değilim"

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, basın toplantısı düzenleyerek, “Genel merkezimiz tüm il başkanlarının istifa etmesi yönünde bir karar aldı. Ama ben bu karardan önce yani 28 Ağustos Salı günü genel merkezimize istifa dilekçemi vermiştim. Genel merkezimizin kararının da doğru olduğunu, teşkilatların yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.


Parti binasında basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Çankırı Kurucu İl Başkanı Çetin Kapdan, genel merkezlerinin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına imkan vermek ve yapılacak çalışmaları hızlandırmak amacıyla bütün il başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alındığını söyledi ve bu kararı desteklediğini açıkladı.


Kapdan, genel merkeze istifa dilekçesini verdiğini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “29 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a istifamı sundum. Bu tepki değil, ciddi anlamda yenilenmenin önünü açmaktı. Daha dinamik, genç ekiple seçimlere girmenin daha iyi olacağını söyledim. Genel merkez tarafından alınan kararın da doğru olduğunu düşünüyorum. İsabetli bir karar  almışım, öngörümde doğruymuş. Genel merkezin kararının açıklanmasından bir gün önce kendim zaten bu eylemi gerçekleştirmiştim. Yerel seçimlerden önce teşkilatlarda hem yenilenme ve hem de ortaya çıkabilecek zaafiyetlere önlem alma yönünde bir karar verildiğini düşünüyorum. Genel merkezin kararını destekliyorum.”


Kapdan, yerel seçimlerde Çankırı’dan meclis üyeliği veya belediye başkanlığına aday olmayacağını da dile getirerek, “Belediye başkanlığı adaylığı ya da yerel seçimlerde il genel meclisi, belediye meclisi olmak üzere herhangi bir yere adaylık beklentim yok. Ben İYİ Parti Eski Çankırı İl Başkanı olarak belediye başkanlığına aday olmak için istifa etmedim. Adaylık konusunda enerjim yok. Bütün yönetimim yorulduğunu biliyorum. Dinamik, daha aktif yeniden coşku ve heyecanı oluşturabilecek bir yönetimine, il başkanına fırsat verebilmek için istifa ettim. Mahalli seçimlerde sinerji oluşturabilecek bir yönetim için görevden ayrılıyorum. Partiden değil sadece il başkanlığından istifa ediyorum. Genel merkezimizin aldığı kararı tekrar doğru bulduğumu iletiyorum.” dedi.


Haber Yorum Ekle

Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

Scroll To Top